Navalnyi ja NATO

NATOKIN älähti Navalnyin "myrkytyksestä"
Aika erikoista, että NATO, jolla on ehkä maailman suurimmat ja vaarallisimmat aseet ohjuksista atomipommeihin, biologisiin aseisiin ja myrkkyihin asti ihmisten tappamiseksi, on nyt niin kovasti huolestunut yhden ihmisen mahdollisesta myrkytyksestä, johon se itse tai USA:n tiedustelupalvelu CIA, saattaa olla hyvinkin osallinen.

NATO on asettanut Venäjän rajan tuntumaan ohjuksia, jotta voisi tappaa venäläisiä, kun vain ensin keksitään joku tekosyy siihen.

NATO pitää myös säännöllisesti sotaharjoituksia Venäjän rajavaltioissa harjoitellakseen tappamaan niin monta venäläistä kuin mahdollista.

Entä sitten "oikeusvaltio" Suomi? Suomi on sitoutunut YK:n "Kestävän kehityksen toimintasuunnitelmaan", "Agenda 21" ja "Agenda 2030". Niiden yhtenä tavoitteena on maapallon väkiluvun vähentämin 90-95 %:lla. Eli noin 7 miljardia ihmistä on tarkoitus hävittää maapallolta vuoteen 2030 mennessä, koska meitä on kuulemma liikaa.

Yhtenä keinoina vähennyksen toteuttamiseksi on ilmoitettu kemikaalien (myrkkyjen?) käyttäminen ruuissa ja rokotteissa. Siinä vasta se suuri myrkytysprojekti on. Tästä ei mediassa paljon hiiskuta.

1

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On "melkoisen selvää", että asialla on ollut Navalnyi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      132
      1387
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      901
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      723
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      553
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      494
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      461
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      36
      441
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      409
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      402
    Aihe