Kai nyt joku tietää, kun ollut paljon porukkaa paikalla!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ad281e35-01d2-4c47-ab7b-cbdfdd892e50
Puukotus - kuka?
6
617
Vastaukset
- Anonyymi
No ei tuon kuvan perusteella löydetä ketään, jos paikalle olleet ei saaneet parempaa kuvaa tai tiedä veitsi miestä.
- Anonyymi
Hitto, vuosi on 2020 ja tässä on tulos suomalaisista valvontakameroista,vittu että on säälittävää.
- Anonyymi
Uusi tieto: Otettu kiinni "epäilty"
Poliisi haluaa painottaa, että kyseessä on vasta rikosepäily, eikä kenenkään tule julkaista internetissä tai sosiaalisessa mediassa kuvia tai nimiä henkilöistä, joita luulee epäillyksi.
No ei ainakaan poliisin julkaistussa kuvassa saa mitään selvää. Vaarin vanha kamerakin olisi tarkempi. :D- Anonyymi
"
Poliisi haluaa painottaa, että kyseessä on vasta rikosepäily, eikä kenenkään tule julkaista internetissä tai sosiaalisessa mediassa kuvia tai nimiä henkilöistä, joita luulee epäillyksi."
Tällainen erillisvaroitus uutisen yhteydessä annetaan yleensä vain kunniakansalaisten kohdalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"
Poliisi haluaa painottaa, että kyseessä on vasta rikosepäily, eikä kenenkään tule julkaista internetissä tai sosiaalisessa mediassa kuvia tai nimiä henkilöistä, joita luulee epäillyksi."
Tällainen erillisvaroitus uutisen yhteydessä annetaan yleensä vain kunniakansalaisten kohdalla.Tuomion jälkeenkään ei julkaista kuvia,jos tuomitaan.
Elämme käänteisessä maailmassa. Rikollinen erityissuojelussa,vedotaan kaikenlaisiin vaitiolopykäliin. Tämä koskee vain kunniakansalaisia. Al Holilta tulleet ovat jotain aivan erityistä, Haaviston siipien suojissa. Sairasta.
Kyrölän asemalla ryöstö. Tästä ei saa puhua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuomion jälkeenkään ei julkaista kuvia,jos tuomitaan.
Elämme käänteisessä maailmassa. Rikollinen erityissuojelussa,vedotaan kaikenlaisiin vaitiolopykäliin. Tämä koskee vain kunniakansalaisia. Al Holilta tulleet ovat jotain aivan erityistä, Haaviston siipien suojissa. Sairasta.
Kyrölän asemalla ryöstö. Tästä ei saa puhua.Tietääkö joku kuinka kauan Järvenpää ryhmän kommentointi kielto kestää,? Eikö tämä rajoita sananvapautta ja on vain esimakua siitä, jos nykyisestä ulkoministeristä tulee peräti presidentti. Siperian junat ovat jo valmiina raiteilla..
Kysyin vain,miten eräs törkeä koiranrääkkäystapauksen tutkinta edistynyt ja haukuttiin minut "yksityisasioihin" sekaantujaksi ja kommentointikielto.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422652Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423302345- 342059
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471726- 241665
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251549- 431419
- 1001399
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391345- 361136