Kai nyt joku tietää, kun ollut paljon porukkaa paikalla!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ad281e35-01d2-4c47-ab7b-cbdfdd892e50
Puukotus - kuka?
6
619
Vastaukset
- Anonyymi
No ei tuon kuvan perusteella löydetä ketään, jos paikalle olleet ei saaneet parempaa kuvaa tai tiedä veitsi miestä.
- Anonyymi
Hitto, vuosi on 2020 ja tässä on tulos suomalaisista valvontakameroista,vittu että on säälittävää.
- Anonyymi
Uusi tieto: Otettu kiinni "epäilty"
Poliisi haluaa painottaa, että kyseessä on vasta rikosepäily, eikä kenenkään tule julkaista internetissä tai sosiaalisessa mediassa kuvia tai nimiä henkilöistä, joita luulee epäillyksi.
No ei ainakaan poliisin julkaistussa kuvassa saa mitään selvää. Vaarin vanha kamerakin olisi tarkempi. :D- Anonyymi
"
Poliisi haluaa painottaa, että kyseessä on vasta rikosepäily, eikä kenenkään tule julkaista internetissä tai sosiaalisessa mediassa kuvia tai nimiä henkilöistä, joita luulee epäillyksi."
Tällainen erillisvaroitus uutisen yhteydessä annetaan yleensä vain kunniakansalaisten kohdalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"
Poliisi haluaa painottaa, että kyseessä on vasta rikosepäily, eikä kenenkään tule julkaista internetissä tai sosiaalisessa mediassa kuvia tai nimiä henkilöistä, joita luulee epäillyksi."
Tällainen erillisvaroitus uutisen yhteydessä annetaan yleensä vain kunniakansalaisten kohdalla.Tuomion jälkeenkään ei julkaista kuvia,jos tuomitaan.
Elämme käänteisessä maailmassa. Rikollinen erityissuojelussa,vedotaan kaikenlaisiin vaitiolopykäliin. Tämä koskee vain kunniakansalaisia. Al Holilta tulleet ovat jotain aivan erityistä, Haaviston siipien suojissa. Sairasta.
Kyrölän asemalla ryöstö. Tästä ei saa puhua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuomion jälkeenkään ei julkaista kuvia,jos tuomitaan.
Elämme käänteisessä maailmassa. Rikollinen erityissuojelussa,vedotaan kaikenlaisiin vaitiolopykäliin. Tämä koskee vain kunniakansalaisia. Al Holilta tulleet ovat jotain aivan erityistä, Haaviston siipien suojissa. Sairasta.
Kyrölän asemalla ryöstö. Tästä ei saa puhua.Tietääkö joku kuinka kauan Järvenpää ryhmän kommentointi kielto kestää,? Eikö tämä rajoita sananvapautta ja on vain esimakua siitä, jos nykyisestä ulkoministeristä tulee peräti presidentti. Siperian junat ovat jo valmiina raiteilla..
Kysyin vain,miten eräs törkeä koiranrääkkäystapauksen tutkinta edistynyt ja haukuttiin minut "yksityisasioihin" sekaantujaksi ja kommentointikielto.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4422936Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys202486Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372225- 1231971
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2491639Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081274Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861240Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71225Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511213Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281198