Mielipide tervettä vai ei?

Anonyymi

Hei

Olen ollut pitkään pari suhteessa naiseni kanssa, mutta emme ole olleet pitkään aikaan seksuaalisessa kanssa käymisessä johtuen itsestäni, koska olen oman diagnoosin mukaan aseksuaali, En koe seksuaalista halua ollenkaan kenestäkään, mutta läheisyyden kaipuussa en eroa muista. Onko teidän mielestä tervettä että ehdotan emännelleni seksi muiden kanssa mikäli hän tarvitsee sitä elämäänsä? Itse en koe tästä ollenkaan mitään mustasukkaisuutta, jos kyse on todella vain seksistä ilman tunnetta, Tarvitsen ulkopuolista mielipidettä olenko sairas ja onko tekoni loukkaavaa tai haitallista naiseni tunteille?

7

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Et ole millään tavalla sairas, jos olet aseksuaali. Sinulla on suorastaan velvollisuus rohkaista vaimoasi saamaan seksuaalista tyydytystä muualla.

      • Anonyymi

        Ei, et sä mitään tiedä.


      • Anonyymi

        No yritäppäs sitten kertoa mitä sä tiedät.


    • Anonyymi

      Se olis hyvä, jos muutkin samankaltaisissa tilanteissa ottaisivat asian puheeksi. Lisäksi oli aivan mieletön juttu, jos näissä tilanteissa oleville olis joku oma fooruminsa tai tapaamispaikka, missä pystyisi asialliseen keskusteluun ilman mitään välihuutelijoita tai yhden asian ihmisiä. Meilläkin on ollut keskustelua näistä asioista ilman syyllistämistä, niin kait se voi onnistua muiltakin. Uskon molempien osapuolien ymmärtävän tilanteen ja sen reaaliteetit.

      • Anonyymi

        Onhan niitä ilmaisia tapaamispalveluita täällä mainostettu, mutta tuppaavat poistamaan viestit. Siitä huolimatta, että on tarjottu täysin ilmaista palvelua.
        Hieman vaikea saada apua tarvitsevalle auttavaa kättä. Ainoa on itse rohkaista muutamalla sanalla kun suomen yhteiskunta ei näe ongelmaa ongelmana, johon köyhä voisi julkista reittiä saada oikeaa ilmaista apua.


      • Anonyymi

        Olemme olleet pitkään avioliitossa . vaimo on seksityöläinen siinä hyvä palkkainen, viikon loppuisin ja paljolti illat asiakkaita myös ukkomiehiä päiväkahvi seuraa . Meillä silti myös monipuolista seksiä keskenään , meillä liitto toimii ainoastaan kun kylillä törmätään vaimon vakio asiakkaaseen joka tulee huutelemaan hävyyttömyksiä silloin ottaa päähän . Jotkut sukulaiset eivät hyväksy asiaa toiset pitää jännitävänä meille sopii tämä hyvin


      • Anonyymi

        Mikäs lääkäri sinä olet.kerrot kyllä nyt totuuden itsestäsi.Hyi saatana mikä luuska.


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17345
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4920
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      20
      3586
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3086
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2425
    Aihe