Asiakaspalveluako

Anonyymi

Nordea toimii itseriittoisesti; toimitatavat on eristänyt asiakkaita toimintansa ulkopuolelle; sulkenut valtaosan konttoripalveluja , kaikki eivät pysty asioimaan aina / vielä sähköisesti. Pankkiyhteyteni ei toiminut. Onneksi Aleksilta löytyi vielä Nordea, mutta ovelle oli laitettu vartija, esti ainakin osaltani tällä kertaa asioiden hoidon.
Vain ajantilauksesta olisin ehkä joskus myöhemmin päässyt hoitamaan asiani. Maksullisella puhelulla sain , todella pitkän jonottamisen jälkeen yhteyden, mutta en asiotani hoidettua.
Pelkään, että Noerdealle käy samoin kuin entiselle vakavaraiselle suuryhtiölle; rakensi itselleen komeat tilat , laittoi vartijat portille, jotta asiakkaat eivät päässeet häiritsemään, mutta konkurssihan siinä tuli.
Tekstiuutisista luin, että Nordea näyttää toimintotapoihin lisänneen jo asakkaiden uhkailun tilien käytön estämisestä jos asiakkaat eivät toimi pankin toivomalla tavalla.
Pitäisiköhän kuunnella myös asiakasta. Täyttääköhän pankin kaikki vaatimukset kaikilta osin edes lain vaatimukset, puhumattakaan asiakaspalvelusta. Onhan kyse markkinoilla kilpailevasta liikeyrityksestä ja merkittävästä vallankäytöstä, mutta ilmeisesti asiakkaat voivat äänestää vielä jaloillansa.
Onhan nykyinen Nordean toiminta jo romahduttanut noin puolet osakkeen pörssiarvosta.
Yrityksen menestymisen tärkeimpiä perusarvoja on oikeiden toimintatapojen ja tehokkuuden lisäksi; säilyttää asiakkaiden ja sidosryhmien kunnioitus ja luottamus sekä asioinnin, yhteydenpidon ja palvelujen saatavuuden helppous ja laatu.
( Ole tarvittaessa helposti saatavila ja käsittele asiakasta kuin parasta ystävääsi.)

4

765

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pörssiyhtiöpalstalla....

    • Anonyymi

      Blaah.
      Verkkopankit on olleet 30 vuotta. Valtaosa käyttää niitä. Kaikki tällä hetkellä elävät olisivat halutessaan oppineet käyttämään.
      Suurin osa hoitaa asiansa verkossa. Loput eivät ole valmiita maksamaan konttoripalvelusta (ainakaan tarpeeksi).
      Voimia

      • Anonyymi

        Ja loput maksaa siitä kun itse maksavat verkossa laskunsa, tosin kohta maksetaan siitä et rahaa on pankissa, aivan fantastistaaaa..


    • Anonyymi

      Minulta sekosi tunnuslukulaite mutta postissa tullutta uutta en saa aktivoiduksi, kun verkkopankissa asiakas ei voi muuttaa puhelinnumeroaan.

      Helmikuussa irtisanoin kalliin Telian ja nyt pitäisi maksullisella kuulemma puolen tunnin jonotuksella "asiakaspalvelunumerossa" päivittää puhelinnumero. Tosikätevää tämä hermot ja ajan vievä verkkopankkiasiointi Nordeassa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe