Ääripäät riitelee

Kummassa on väki koulutetumpaa. Äärioikeisto syyttää vasemmistoa tyhmiksi narkkareiksi, joilla ei koulusivistystä ole. Vasemmiston ääripäät taas äärioikeistoa, juoppoja työttömiä, hädin tuskin lukutaitoisia. Stereotypiat on vahvoja.
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Äärivasemmisto on yleensä korkeakoulun käyneitä. Äärioikeisto koulupudokkaita.

Äänestä
  • Ääripää se vaan änkkää tähänkin äärimielipidettään. Ei tajua, ei.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ääripää se vaan änkkää tähänkin äärimielipidettään. Ei tajua, ei.

    Kun ihmisillä on erilainen menneisyys , kohtalo ja äly,,heidän tarpeensa ovat erilaiset.

    Äänestä

  • Vasemmistolaiset ovat aina köyhiä, vailla omaisuutta, jos olisivat fiksumpia, eivät kuuluisi punakaartiin ja yrittäisi varastaa varakkaammilta heidän työnsä tuloksia.

    Jos joku on pitkälle itsensä kouluttanut, eikä pärjää taloudellisesti, kannattaa olla hyvin hiljaa koulunkäynneistään, koska silloin paljastaa tyhmyytensä ja että on haaskannut veronmaksajien rahaa kuluttamalla aikaansa turhaan koulussa.

    Äänestä

Vasemmistolainen käy paljon koulua. Oikeistolainen käy vähän koulua ja menee sen jälkeen töihin.

Äänestä

Kyllä+vasureistakin+joitain+fiksuja+löytyy+mutta+90%+on+tapatyöttömiä+sekakäyttäjiä.+Mitä+mieltä?+=)

1Äänestä

Ainakin vasemmistolaiset ovat kovia riehumaan ja mellakoimaan, etenkin nyt amerikassa. Onneksi tyhmiksi haukutut amerikanpersut ampuu innokkaimpia siviilien murhaajavassareita.
Olivat vasemmistolaiset kuulemma menneet jonnekin persujen kansoittamaan maalaispitäjään ja yrittäneet murhata sivullisia taas huvikseen (kuten vasemmistolaisilla on aina tapana) mutta amerikanpersu ampui haulikolla vasuritappajaa naamaan.

Aika ääliöitä nuo vasurit, eikö ne ikinä opi elämään rauhassa muiden kanssa?

Äänestä
  • Äärivasemmistolaiset+ovat+aina+vuodattaneet+verta+hyvin+miellään.+Vasemmistolaisten+lippujen+punainen+väri+tulee+juuri+verestä.+Yksikään+maa+ei+ole+muuttunut+äärivasemmistolaiseksi+demokraattisissa+vaaleissa,+Hitler+sentään+sai+rehellisissä+vaaleissa+43+%:n+kannatuksen+ennen+valtaan+nousuaan.

    Äänestä

Satuin näkemään ari paulowin, kirjailija, ps, mamuvastainen kommentin. Hän häpesi somepersuja, jotka eivät osaa minkäänlaista oikeinkirjoitusta. Jotta voi kehua olevansa isänmaallinen, pitäisi osata äidinkielensä.

Äänestä
  • Punikkina häpäiset taas itsesi ja paljastat tyhmyytesi. Et osaa edes äidinkielen alkeita, nimet kirjoitetaan isolla alkukirjaimella. Nämä opetetaan ensimmäisellä luokalla lapsille koulussa!

    Äänestä

Jotkut kovistelee valtion tuilla toisia ryhmiä vastaan. Mitä porukkaa kyseessä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kummassa on väki koulutetumpaa. Äärioikeisto syyttää vasemmistoa tyhmiksi narkkareiksi, joilla ei koulusivistystä ole. Vasemmiston ääripäät taas äärioikeistoa, juoppoja työttömiä, hädin tuskin lukutaitoisia. Stereotypiat on vahvoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu