Naisena toki huolehdin että naisilla on tarpeelliset oikeudet. Feminismin äärimuodossa tosin tunnutaan menevän niin pitkälle että perinteiseen naisellisuuteen viittaavista asioista luovutaan tai niille murjotetaan.
Minusta niin ei pitäisi olla, eikä sellaisesta pitäisi edes loukkaantua. Jotkut meistä (kuten minä) yhä pitävät tyttömäisyydestä tai naisellisuudesta, perinteisesti naisellisten ammattien harjoittamisesta.
Katsotaanpa Marilyn Monroen mielipide miesten vislaamisesta perään: https://youtu.be/CDEV0Z25DTk
Tuossa Marilyn vastaa kysymykseen että ei loukkaannu siitä ja pitää sitä jopa kehuna. Kaipa minäkin pitäisin, se nyt vain on miesten yksi tapa ilmaista itseään.
Näyttää siltä että jotkin asiat ovat nykyaikana tulleet monimutkaisemmiksi vaikka toiset asiat ovat yksinkertaistuneet.
Onko se huono juttu jos mies osoittaa kiinnostuksensa nähdessään naisellista kauneutta?
2
123
Vastaukset
- Anonyymi
Olet oikeassa. Ei perinteisessä feminiinisyydessä ole mitään vikaa.
Nykyiset femakot ova lähes kaikki joko lesboja tai rumia naisia.
Miehiä ei sellaiset naiset kiinnosta ja siitä heidän miesvihansa johtuu. En oikein pidä siitäkään että "kissatappeluita" voi syttyä herkästi nykyään ainakin joissakin paikoissa ja aggressio on on sekin on oikeastaan maskuliinen, testosteroniin liitetty piirre.
Tässä Brigitte Bardot'n muisteluita Marilynin kohtaamisesta: https://youtu.be/vMjIML6KjwQ
Kuten varmaan huomaatte niin tuossahan on kaksi erittäin naisellisen kaunista naista. Puheesta ei kuulu mitään muuta kuin ihailua ja kunnioitusta. Silloin tiedostettiin ja tunnustettiin toisen kauneus ja annettiin sen sellaiseksi jäädä.
Tosin ongelmana heillä molemmilla oli se että jotkin olettavat ettei kauneuteen liity myös aivot. Selkeästi heillä on ollut mielipiteensä asioista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1302315
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu292248Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti131615Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett131494Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701241- 1001155
- 171097
- 93947
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon19848Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks129828