Olisiko jollakin apua, että mitä pitäisi tehdä vai meneekö ohi, eli ajelin munakarvat pari päivää sitten huomasin heti, että pistelee, kun karvat osuvat ihoon ja tällä hetkellä tuntuu ettei haluaisi edes liikkua kun paikallaan ei tunnu kun liikkeessä tutuu että alapäässä olisi kaktus auttakaa. Kiitos jo etukätteen. TYHMÄT KOMMENTIT VOI JÄTTÄÄ POIS.
Munakarvat pistelevät.
Anonyymi
3
284
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä siinä muu auta ku sheivata joka päivä ja siitä saattaa iho mennä näpyille. Tai poistaa ihokarvan poistoaineella ni ei heti kasva sänki. Tai sitten annat kasvaa ja hetken päästä ei pistele. Posliinin ylläpito on hieman työlästä, varsinkin jos karvankasvu on nopeaa.
- Anonyymi
Kiitoksi paljon avusta! Antoi neuvoa.
- Anonyymi
Näistä tuotteista (tai vastaavista) voisi olla apua:
https://www.hyvinvoinnin.fi/products/rfsu-intim-cooling-balm-after-shave-voide
https://www.hyvinvoinnin.fi/products/rfsu-intim-ingrown-hair-cream-voide?variant=3820539445288
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412034- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637