Levelin studiossa haastateltavana
Olin 8.9.2020 Helsingin Sörnäisissä Nico Levelin studiossa haastateltavana klo 18, koska hän pyysi minua sinne viikko sitten Fixit-mielenosoituksessa tavattuamme. Haastattelu kesti vähän päälle tunnin.
En saanut tietää etukäteen aiheita, mistä puhuttaisiin, joten kaikki oli spontaania jutustelua. Nicon lisäksi kysymyksiä esitti rap-tähti Malid Iranista sekä lopussa paikalle tullut mies Tunisiasta, jonka nimeä en nyt muista.
Kysymykset olivatkin sitten hyvin moninaisia ja laidasta laitaan, useimmat kuitenkin jotenkin uskontoon liittyviä. Tilanne oli sikäli erikoinen, että Nicolla on lestadiolaista taustaa ja kaksi muuta ovat muslimeja.
En näe tarpeelliseksi selostaa tässä pikku raportissa keskustelujemme sisältöä sen tarkemmin, koska on parempi, että jokainen katsoo ja kuuntelee videon itse.
Nico halusi lisäksi tehdä suorassa lähetyksessä kirjaostoksiakin, koska kirjani kiinnostivat häntä kovasti.
Haastattelijat olivat erittäin asiallisia ja ystävällisiä. Oli todella mukavaa olla heidän vieraanaan studiossa.
Ohjelma on nimeltään LEVELI #34 Profeetta Jouko Piho | PODCAST ja se on katsottavissa uudelleen linkistä https://www.youtube.com/watch?v=wxIIXBpEmlg .
Levelin studiossa haastateltavana
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"En näe tarpeelliseksi selostaa tässä pikku raportissa keskustelujemme sisältöä sen tarkemmin, koska on parempi, että jokainen katsoo ja kuuntelee videon itse."
vai niin.
"En näe tarpeelliseksi selostaa tässä pikku raportissa keskustelujemme sisältöä sen tarkemmin,"
Miksi et näe trapeelliseksi raportoida tätä keskukstelua, päälinjoja?
"koska on parempi, että jokainen katsoo ja kuuntelee videon itse."
Miksi, oi miksi, kenenkään tulisi katsoa ja kuunnelle tämä?
Mitä se antaa tahi hyödyttää ketään?
Veljeni Herrassa. Lepää Herrassa ja älä tee yhtään mitään, kutsui sinua sitten keskustelmaan tahi haastateltavaksi vaikka Suomen Presidentti tahi Rooman Paavi!
Keskustele Herran kanssa, toki myönnät että Herra Jeesus on SUUREMPI kuin he ja koko maailman ruhtinaat ja valtaapitävät sekä kaikki muut yhteensä?
Eikö Herra Jeesus ole tarpeeksi arvovaltainen ja suuri ja mahtava että, "pidät" halpana keskustella vain ja yksin Hänen kanssaan, ja mahdollisesti, Herra sanoo_
Älä raportoi tästä kenelkään.
eli mene kammioosi ja keskustelu SALASSA, kenekään tietämättä Herran Kanssa , ja älä kerro siitä kenelkään.
LEPÄÄ Herrassa. älä turhaa tuohua siellä ja täällä. ole paikalla ja hiljaa.
Jes. 30:
15 Sillä näin sanoo Herra, Herra, Israelin Pyhä: Kääntymällä ja pysymällä hiljaa te pelastutte, rauhallisuus ja luottamus on teidän väkevyytenne; mutta te ette tahtoneet,
16 vaan sanoitte: "Ei! Hevosilla me tahdomme kiitää" -niinpä saatte kiitää pakoon. "Nopean selässä me tahdomme ratsastaa" -niinpä ovat vainoojanne nopeat. - Anonyymi
Sitä samaa oksettavaa itsensä nostamista, yök - mutta kun ei ole puhdistunut ja uskossaan tervehtynyt - niin mitä kaatsilta voisi nousatkaan?
- Anonyymi
Joukon nuorena saanut näky jossa hän julistaa suurelle joukolle toteutui kutsumustyössä: opetti lapsia ohjeisti Jumalan antamalla armoituksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3387466Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss774839- 2083235
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243127- 762026
- 1541921
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2211844Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661607Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201568- 891488