mutta kyllä tämä tukipaketti hommeli, alkaa jo tosissaan hirvittää. Kuntien talous sakkaa, työttömyys kasvaa, velkaa otetaan ja sitten maksetaan valtavasti etelän maille, jotka eivät hoida verotustaan kuntoon. Asiahan on juuri Saksalle hyvin tärkeä.
Maalaisjärjellä ajateltuna tämä tuntuu siltä, että ollaan menossa pää edellä seinään. Onko tässä koko EU:ssa enää mitään järkeä, väkisinkö sitä pidetään pystyssä?
Ja suoraan sanottuna, niin ei minulla kyllä kovin suurta luottoa ole hallituksen talousosaamiseen.
Maalaisjärjellä ajateltuna tämä tuntuu siltä, että ollaan menossa pää edellä seinään. Onko tässä koko EU:ssa enää mitään järkeä, väkisinkö sitä pidetään pystyssä?
Ja suoraan sanottuna, niin ei minulla kyllä kovin suurta luottoa ole hallituksen talousosaamiseen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Älä valita, Suomi on rikas maa, kyllä meillä rahaa on , vaikka muille jakaa.
Ja leipäjonot kasvaa.
Täysillä seinään mutta idealogia ei anna periksi. Liittovaltio on saatava.
Jokohan se persujen järkipuhe alkaa joissakin jo tehota?
Tai sitten ei. Demareilla on taipumus mennä takaisin henkiseen kotiinsa jos vaikka välillä käväisevät persuissa esimerkiksi. Punainen aate nääs on niin voimakas ettei siitä helposti pääse irti.
Tarvitaan vain hieman lisää punapopulismia ja persupuolue lakkaa kiinnostamasta taas joksikin aikaa.
Duunarina sinun olisi kuulunut kannattaa niitä, jotka niitä työpaikkjakin luovat. Milloin demarit ovat luoneet yhtään työpaikkaa tähän maahan? Ei muuta kuin työnantajan haukkumista ja lakkoilua.
Niin justiinsa. Paperimiehilläkään ei raha riitä muka mihinkään vaikka lääkärin palkat lähes.
Luotto Marinin osaamiseen vähenee jatkuvasti.
Eihän sillä ole ollenkaan osaamista.
Tampereenkin talouskin on aivan kuralla Marinin valtuuston pj-kauden jäljiltä.
Entinen rikas teollisuuskaupunki on nykyään yhtä köyhä kuin ryysyläinen SDP:n ja Marinin jäljiltä.
Nyt sitä samaa on sitten tulossa valtion mittakaavassa, Suomi on suoraan sanottuna kusessa nykyisen hallituksen takia.