Marin taas altistunut

Ei ole todelista. Marin käynyt jo 4 kertaa Koronatestissä.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/978f893e-9db6-4290-9fab-d397f00269b8

Oliskohan taustalla jo jotain muuta?
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Onko se altistunut aina kun on eduskunnan kyselytunti?

Äänestä
  • Joku voi kysyä hankalia.

    Äänestä

  • Noin näyttää olevan. Pelotttaa kysymykset joita oppositio esittää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noin näyttää olevan. Pelotttaa kysymykset joita oppositio esittää.

    Onnneksi Sanna on vahva ja kestää kyllä nää oikeiston hyökkäykset.

    Äänestä

Eduskunnankyselytunnin lähestyessä Marin on satavarmasti taas altistunut Koronalle.

Eihän tytteli uskalla osallistua kyselutunnille, kun tietää olevansa vastauskyvytön. Kaikkiin opposition kysymyksiin ei ole saanut avustaja-armeijan kehittelemiä selityksiä.

Äänestä
  • Persuja ja kokkareita pelottaa Sannan sanavalmius ja selkeäsanaisuus, siksi tämä mökä täällä.

    Äänestä

Hänhän voisi nauhoittaa normaalit jaaritukset juutuubiin. Ei ole varmaan uutta antia tulossa muutenkaan.

Äänestä

Suomi 24 edustavimmillaan.

Äänestä
  • persupersu öh öyhö öh

    Äänestä

Pikku-Sannalle tulee aina pipi ennen kovaa, julkista poliittista keskustelua.
Voi voi pikku-sannaa!

Äänestä

Joku kertoi, että a-studio pelotti, Orpo ja Halla-aho...ei valmiita kysymyksiä etukäteen. Eikä korvanappia, että joku kertoisi, mitä vastata.

Äänestä

Vaikuttaa ettei pää kestä painetta. Tekee historiaa meillä on etäpääministeri, mikä ei halua suoraan olla yhteydessä, niin eduskuntaan kuin kansankaan. Haluaa työrauhaa, lomarauhaa....rauhoittavia?
Enää ei riitä pääministeriltä pelkkä selkeä ulosanti, Voguen kuvat ja kaunis hymy. Koronaan on vedottu ja velkaa vain otettu. Nyt pitäisi näyttää jo pääministeriys ja johtajuus eli askelmerkit miten yhteiskunta toipuu ja tulee nousemaan. Pelkät puheet ei enää riitä, kun työttömät ja koronatartunnat vain lisääntyy, vienti ja talous laskee historialliseen syöksyyn, näiden myötä ei kansalaisille valonpilkahdustakaan tuo vain velan kasvattaminen kansan nimissä hamaan tulevaisuuteen asti.

Äänestä

Kun pääministeri on maan äiti, niin ei ole mitenkään kummallista, että juostessaan kokouksesta toiseen, saattaa altistua.

Äänestä

Persuja pelottaa pimiä ja polliisi.

Äänestä

Kuka on lihavin ministeri?
Kuka on tyhmin ministeri?
Kuka ministeri käyttää kureliivi?

Äänestä

Juu, A-talk jänskätti eikä Ylellä ei ole kuvauksissa Hakaniemestä tilattua teleprompteria. Josta. Voisi. Demari. Äänestäjille. Lukea. Sanan. Minuutissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei ole todelista. Marin käynyt jo 4 kertaa Koronatestissä.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/978f893e-9db6-4290-9fab-d397f00269b8

Oliskohan taustalla jo jotain muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu