Huomatkaa Suomen nuorten valveutuneisuus vastauksissa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=106&conference=500000000000017&posting=22000000007672043
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=106&conference=500000000000017&posting=22000000007672043
Vastaukset 5
Vanhimmat
on kasvattanut Suomen nuoret?
Tämän nykypolven on kasvattunut 1960- ja 1970-luvuilta oppinsa saaneet stalinistit, taistolaiset, vihreät, hipit ym. muut kiihkoilijat. Yhteiskunta niittää nyt sitä mitä sen pohjasakka on aikoinaan kylvänyt.
Eli siis typeriä huonokäytöksisiä rasistisia ääliöitä?
Pitäisköhän omat skidit kasvattaa sieg heil -metodilla niin skideistä tulisi huomaavaisia ja hyväkäytöksisiä fiksuja nuoria?
Eiköhän nuo ole sivarit, blossen polttajat, lökäpöksyt, multikultit jne. kuitenkin enemmistönä tämän yhteiskunnan nuorisossa. Itse en suosisi tuota sieg heil-metodia kasvatuksessa. Ennemminkin sellaista Runebergiläistä Vänrikki Stool-metodia. Turha sitä on Saksaa sotkea suomalaisuuteen tai (kansallis)sosialismia oikeistolaisuuteen.
Ole huolissasi näistä kommentoijista?
Jos ihanteesi on suoraselkäinen ja vahva suomalainen yksilö, nämä eivät todellakaan ole sitä.
Sivareista suuri osa on ihan aatteellista porukkaa. Ei kaikki tietenkään.
Blossen polttajat ovat ...hmmm...suuri osa aivan pihalla.
Eikä ne lökäpöksyt niin kauheen pahoja ole.
Kyllä ne siitä aikuisiksi kasvaa.
Multikultit? Mitähän ne ovat?
Epämääräinen termi. Olenkohan minä multikulti?
Kuuntelen kyllä sillon tällön afrikkalaista ja arabimusaa, mutten omista ainuttakaan afrikkalaista vaatetta enkä ole kertaakaan käynyt kehitysmaakaupassa.
Noh, jos tarkoitat niitä joita arvelen sinun tarkottavan, suurin osa heistä on aivan kunnollista ja fiksua porukkaa.
Entäs nämä viinaa kittaavat rocknuoret?
Bimbobilettäjät?
"Pissikset", "nördet", "amikset".....
Väitän että suurin osa Suomen nuorisosta kuuluu niihin joita ei nämä asiat kiinnosta erityisemmin, politiikasta puhumattakaan.
Ja sitten ovat nämä "isänmaalliset nuoret",...