feministit on päästään oleiva hulluja. Naisen asema ei ole missään maassa yhtä hyvä kuin Suomessa, silti suomessa feministit huutavat kurkku suorana että naiset haluavat tasa-arvoa. Minä nauran sille, en tasa-arvolle vaan sille että naiset luulevat olevansa suomessa vähempiarvoisia kuin miehet. Nainen on lähes joka asiassa edustettuna etuasemassa mieheen verrattuna. Nainen on myös aina koettu "heikommaksi" sukupuoleksi jota pitää suojella kuten monessa muussa kulttuurissa. Nykyään suomessa jos autat naista olet sika joka alistaa koska nainen pärjää itse, jos et auta, olet sika joka ei auta naista joka on "heikompi".
Naisten ja miesten välisessä älykkyydessä ei ole eroja, mutta naisten ja miesten käyttäytymisessä on eroja.
- t.r.
Jopa parempi
Anonyymi
2
128
Vastaukset
- Anonyymi
-lisäys: suurin osa feministeistä jotka ajavat feminismiä, ajavat naisten asiaa, ts. omaa asiaa. Ja ovat siten jo aatteesta hukassa aika pahasti.
- Anonyymi
Olen aika huono artikuloimaan omaa asiaani, mutta jos tuntuu että et ymmärrä sitä feminismin yms muuta nykyajan paskaa, niin Jordan Peterson voi valaista lisää.
https://www.youtube.com/watch?v=yZYQpge1W5s jos suutut videosta, olet todennälöisesti väärässä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684675Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k252827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601409
- 951282
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180