Eurooppaa. Nyt on alkamassa Kiinan ja EU:n huippukokous. EUsta siihen osallistuu kolme EUn korkeinta johtajaa ja Merkel. Mitä Merkel siinä tekee, hänellähän ei ole mitään EU-virkaa ? Tätä sopii kysyä sillä hän on ainoa valtionpäämies joka on tältä puolen mukana.
Saksa johtaa jo EU:a ja siten koko
Anonyymi
10<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Idiootti ei tiedä edes sitä,ettäSaksa on EU:n pj-maa vuoden loppuun.
Sen päämiehenä Merkel osallistuu huippukokoukseen ja hyvä niin.
Tuon tason huippukokousta ei olisi järjestetty jos Merkel ei olisi puh.johtaja. Jos joku Suomi tai Latvia olisi niin kokouksesta ei puhettakaan tai Merkel olisi joka tapauksessa. EUn puheenjohtajuushan on pikkumaille pelkkä kunniavirka vailla valtaa, sellainen lihakaupan juoksupoika.
EU:ssa määrää Eurooppa-neuvosto, ei Merkel.
On arviotu että BREXIT mahdollistaa NELJÄNNEN VALTAKUNNAN lopultakin. Merkel on nostamassa Saksan taas kerran russofobien johtomaaksi EUssa. Tilanne ja talous on ns. KYPSÄ kaappaukelle 30 luvun malliin.
EU-vihaajien ja uusnatsien haaveita.
Brexit mahdollistaa vain Britannian poliittisen ja taloudellisen katastrofin.
EU27 jatkaa,kuten ennenkin.
Suomi on jo Saksan ohjauksessa täysin, itsenäisyys enää vain nimellistä.
Ja se on meidän päättäjien heikkoutta.
Suomi on itsenäinen,kuten kaikki EU-maat.
Tampere on Helsingin ohjauksessa täysin. Tampereen itsenäisyys on enää nimellistä, kun kaikki tärkeimmät asiat päätetään Helsingissä.
Tamexit välittömästi toimeen. Make Tampere Great Again.
Sen jälkeen Ilves voidaan kieltää ja Tappara julistaa ainoaksi lailliseksi jääkiekkoseuraksi.
Toisto ei muuta valetta todeksi, muista poika se !