komppaa raamatun pelastussuunnitelmaan, nyt kun on todettu että elämää kyllä löytyy, eikä tarvitse lähteä Venusta kauemmas? Eenokin kirjassa viitteitä, mutta miksi se poistettiin harhaoppisena?
Kuinka maapallon ulkopuolinen elämä
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tiedemiehet ovat jo niin epätoivoisia, että hiiliatomi on julistettu heidän elämäkseen.
Määrärahat on tietysti jotenkin tienattava.
Tuo asia on ollut tiedossa jo vuonna 2017. Miksi se nostetaan esille nyt? Onko koronavirus verottanut tiedemiestenkin tuloja?
Olennaisempaa että maailmankaikkeus kuhisee elämää. Tosiseikan tunnustaa jo Pihtiputaan mummokin. Muttei pershelluntalainen.
Lienee mummo katsellut Alfred J. Kwackia, siinähän kuussa asusteli pelle.
Onneksi ei katsellut Rodney Howard-Brownin kaatamistemppuja teeveeseiskalta kuitenkaan. Siinä se vasta pelle on.
Maapallon ulkopuolista elämää voi olla olemassa - tai sitten ei. Olen uskova, mutta en vaivaa tuolla asialla päätäni. En voisi edes uskoa sellaiseen Jumalaan, jonka kaikki ajatukset ja suunnitelmat pystyisi ihmismieli selittämään. Miten sellainen Jumala voisi auttaa ihmistä? Jumala on ihmisen turva, ja ainut sellainen loppupeleissä. Ihminen on kuitenkin pieni tekijä maailmankaikkeudessa. Ihmisellä, joka uskoo vain itseensä, on kyllä suuret luulot itsestään. Nimim. "kokemusta on".