Päivi Räsäseltä yllättävä paljastus

Anonyymi

Pohdin tosi vakavasti kirkosta eroamista. Eroaisit eduskunnasta kiusaamasta suomalaisia Essayahin kanssa.

13

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Räsäsen takia erosin kirkosta viime syksynä. Kirkosta kannattaakin erota ennen vuodenvaihdetta jolloin kirkollisveroa ei tarvitse makaa seuraavalta vuodelta.

      Säästyneillä rahoilla aion matkustella.

      • Anonyymi

        Räsänen kirkosta eroamisen syynä kertoo vain tyhmyydestä. Eikä se todellinen syy olekaan. Tyhmää silti väittää niin.


    • Anonyymi

      En ole nähnyt kiusaamista, vaikka seuraan politiikkaa varmasti sinua enemmän.
      Itseäni vain ilahduttaa, että ovat kansanedustajina ja ovat vieläpä oikein ahkeria ja päteviä tehtävään.

    • Anonyymi

      Onhan näitä muita uskontoja, jos ei meidän kristillisyys miellytä. Eivät kyllä keskustele naispappeudesta, eivätkä muutu yhteiskunnan muutoksen mukana, joka on aiheuttamassa kansankirkkomme hajoamisuhan.

      • Anonyymi

        Päivi on, hyvä vaan ja eroaa kirkosta, ei tarvitse kansalta lupaa kysyä !?


    • Anonyymi

      Jos heidät tuomitaan viharikoksista, he eivät enää voi toimia puolueensa johtohahmoina

      • Anonyymi

        Yleinen syyttäjä ottaa Essayahin kirjoitukset myös käsittelyyn piakkoin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleinen syyttäjä ottaa Essayahin kirjoitukset myös käsittelyyn piakkoin

        Niinkö? Mitä sitten?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinkö? Mitä sitten?

        youtu.be/4dKf6DRV4Q4?t=45

        Valtakunnansyyttäjän touhuskelu on ollut lähinnä kiusantekoa ja poliittisen agendan ajamista. Syyttäjät, ovat sitten valtakunnansyyttäjiä tai yleisiä syyttäjiä, tekevät paljonkin virheitä. Ei se, että ovat jotain alkaneet tutkia, tarkoita vielä mitään.


    • Anonyymi

      Kaikkien suomalaisten aikuisten kirjoitukset voidaan tutkia, ei ole sellaista ihmisryhmää joka ei kohtaa vihakirjoituksia ja halventamista. Vihankohteina on ateistit, kristityt, köyhät, työttömät, kapitalistit, populistit, nationalistit, vasurit, persut ym. Edellämainittuja ryhmiä voi vapaasti kritisoida eikä pelkoa sanktioista.
      Sensijaan homot ja muslimit ovat yliherkkiä kiihottumaan ja siksi erityis-suojelun kohteena valtakunnansyyttäjän virastossa.

      • Anonyymi

        ei ateistit ole minkään vihan kohteina


        ateisteja on esim yliopistoissa

        hyvällä palkalla


    • Anonyymi

      Päivi on täynnä vihaa.

      • Anonyymi

        No ainakaan Päivi Räsänen ei ole täynnä vihaa.

        Oletko sinä täynnä vihaa? Jos olet, niin miksi niin on päässyt käymään?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      246
      6138
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4869
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      94
      3747
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      257
      3210
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      2879
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      204
      2454
    7. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      1954
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      269
      1857
    9. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1325
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      1248
    Aihe