Maaseudun pysyvän asumisen kiinteistövero

Infran ylläpitämiseksi ko. veron voisi tuplata.
Samasta syystä tulisi myös ottaa käyttöön myös erityinen harvaanasutun seudun- lisävero ko. alueilla asuville.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomi on verojen luvattu maa. Lisää veroja joka vuosi. Veroilla huolehditaan ettei vaan ostovoima kasva, eikä työttömyys pienene jne.

Äänestä

Kissa pöydälle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Infran ylläpitämiseksi ko. veron voisi tuplata.
Samasta syystä tulisi myös ottaa käyttöön myös erityinen harvaanasutun seudun- lisävero ko. alueilla asuville.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu