Nopeaa päätöksentekoa valtuustossa

Anonyymi

Kiitoksia: tosi hienoa päästä seuraamaan valtuuston kokouksia youtubesta livenä. Toivottavasti tämä ei jää vain korona-ajan ilmiöksi,, vaan toiminnasta tulee "uusi normaali".

Vaikea on löytää ehdokasta seuraaviin kuntavaaleihin. Jotenkin on mxxxtonta porukkaa, kun viiden miljoonan (5.000.000) lisälainan ottamisesta päätetään yhden minuutin kestäneessä käsittelyssä ilman puheenvuoroja. Edes vakioänkyrä/-t eivät halunneet käyttää puheenvuoroja. Olisikohan ollut taloudelliselta vaikutukseltaan yli ymmärryskyvyn menevä asia.

Luottolimiitin lisätarpeeksi ilmoitettiin ympäripyöreästi kassavirran hallitsemiseksi. Jos olisin voinut esittää kysymyksiä, niin olisin kysynyt onko kaupungin tili jo miinuksella ja mitä tämä kassavirran hallinta konkereettisin esimerkein tarkoittaa.

Konkretiaa on ainakin se, että lisävelkaa otetaan ja kohta on pakkoyhdistyminen Raaseporin kanssa. Ja tässä ratkaisussa jos haluaa nähdä jotain hyvää, niin sitten meillä on ainakin kunnallinen uimahalli.
"VapausOnOrjuutta"

3

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunnollinen kunta tarjoaa peruspalvelut alle 5 km etäisyydellä. Uimahalli Tammisaaressa ei täytä kunnollisen kunnan kriteeriä. Hangon pitää rakentaa Bromarvinkadulle oma uimahalli. Se on ihmisien ennakkohoivaa ja huolenpitoa. Muutakin kuin vain satama-altaiden kaivua ja laitureiden tekoa.

    • Anonyymi

      Fist of fury. Burce Lee.
      Kino Olympiassa.

    • Anonyymi

      Okkay

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe