uimahalli jälleen

Anonyymi

MU.ssa tänään .näinä aikoina,ettei umahallia rakenneta edes 2026 mennessä.Suunnittelu määrärahaa on merkattu 2026 200 000e.
Mielestäni täyttä potaskaa edes tuotarahaa merkata.Sitä ei tulla koskaan rakentamaan.Meillä kuitenkin rakennetaa jo toista jäähallia monitoimen hallin lisukkeeksi.
Kunnanhallituksen pj.Havula(kesk)venkoilee asiasta ettei näinä aikoina tulevaisuutta okein voida ennustaa.Ylläpitokustannuksetkin ovat kovat.
Rakentamispaikkaa jokin aika sitten uumoiltiin Kapulin Kapulin yritys alueelle.Voitaisiin käyttää Yandexin hukkalämpöä tuon kokonaisuudenkin kasvaessa.
11ha puutarhaahan sinne oli tulossa.Tuliko edes tuluskukkara.Sopii kysyä.Sinnehän ei pitänyt sopia edes pientä ekologista ,puhdasta voimalaa.
Eikä uimahallilla ole kiirettä jos asustelee järvien lähellä.Mustjoki jo ulosteiden ja sateiden myötä ,värimuutoksestakin kärsivänä koettelee kovapäisintäkin uimaria.
Turhaa siis koko hallista jauhaminen.Tuo alkoi jo 1962.Ei vielä muutamaan vuoteen.
se oikea rs.

0

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        200
        1546
      2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

        Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
        Ikävä
        58
        961
      3. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        140
        954
      4. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        85
        902
      5. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        53
        826
      6. Martinan tarve valehdella.

        Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
        Kotimaiset julkkisjuorut
        264
        738
      7. Tumman vihreä mercedes

        Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
        Hyrynsalmi
        10
        730
      8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

        Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
        Maailman menoa
        338
        681
      9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

        Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
        Ikävä
        58
        674
      10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

        "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
        Maailman menoa
        74
        666
      Aihe