Selittävät että ei sitä nimetty naispuolisten sukulaisten mukaan, mutta mistä näitä tietää saati usko. Joka tapauksessa olisi pitänyt nimeä miettiä tarkemmin, onhan intersektionalismi jopa hallituksemme ohjenuora kaikissa päätöksissä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006638029.html
Myrskyn nimi Aila loukkaa transkansaa!
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Teatteri kansa sai kokea miltä tuntuu joutua
oklussiivisen pahan lumouksen kohteeksi.
Pelko ja selittelyt ovat käsittämättömiä,kun
asioita ajaa trans kiusaaja.
Käyvätkö nämä töissä tai missään? Aikaa kun tuntuu riittävän joka asiasta mussuttamiseen.
Puolue-kaverille duunia kans.
IS selvitti: Marinin hallituksella yhä ennätysmäärä avustajia – neljä erityisavustajaa sai jo palkankorotuksen
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006367925.html
Hallituksen avustajakunta maksaa enemmän kuin syksyllä arveltiin, avustajat saavat lisää sihteereitä
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006374925.html
Uusi KRP:n pomo on kuulemma löydetty Vihreästä liikkeestä, vastaanottokeskuksen tehtävissä pätevöitynyt tunnistamaan roistot ja rehelliset.
Onko aloittaja ikinä älynnyt että myrskyn nimi tulee usein sen mukaan minkä nimen nimipäivä sattuu olemaan kyseisenä päivänä?
Siinä tuskin on ajateltavissa minkäänlaisia sukupuoleen liittyviä juttuja.
Eikö ollut miesten nimisiä. Loukkasivat heitäkin.
Kylä on törkeäå ei voitu sitten tätäkään ottaa huomioon, ajan henki on transkansan tarina ja BLM, siinä prinsiipit suvakeille.
Ja kuinka rohkenemme olettaa myrskyn sukupuolen ??!!1
ja sekin viä, kylä nyt pitää sää-leidein pistää pakit näihin nimi-hommohin.