Kyllä nyt on keskusta puolue kauhean kateuden kohteena, ymmärtäähän sen kun nuo isot puolueet joutuu oppositioon, on se kateus käsin kosketeltavaa. Mutta kyllä se koittaa teidänkin aika vielä , on tuo Vanhanen rohkea tekemään päätöksiä , Persut ja kokoomus ovat aivan paniikissa, kannatuksella ei näytä olevan mitään väliä silloin kun luottamus puolueeseen puuttuu.Ei ne tahdo löytää sanoja kuinka haukkua keskustaa, Matti ei ole moksiskaan tekee työtä vain antaumuksella. Hyvä Matti, niin sitä pitää kun kerran osaa.
Matti on parasta,
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Matilta lähti pallit samalla tavalla kuin Susanna Ruususen kanssa. Lapin oma kännikala Jari Tervohan totesi osuvasti tuosta Honkkeli-Väinöstä 'Mannertenvälinen nahjus'.
Niinhän sinä oleaat katkerana ja kateudesta kalpeana. Sinullahan kuulemma onkinpuupää ja puupallit, niinkuin yleensä persuilla.