Boikotoikaa Klarnaa jos vain suinkin pystytte!
Klarna on ottanut haltuun useita suomalaisia verkkokauppoja. Klarnan toiminta on kuitenkin hyvin kyseenalaista ja asiakaspalvelu täysin luokatonta.
Klarna ei palauta palautetuista tuotteista rahoja vaan antaa selitykseksi mitä kummallisempia "kortti suljettu" tai viivyttelee palautuksissa.
Lisäksi jos maksat Klarnalla vaikka käyttäisi omaa verkkopankkiasi, se menee jonkun muun järjestelmän kautta joka tuskin lisää tietoturvallisuutta verrattuna suoraan verkkopankkimaksamiseen.
Tämän ruotsalaisen maksutavan valtaaminen on estettävä!! Valittakaa verkkokauppoihin jotka ovat valinneet Klarnan maksutavaksi, niitä on parempiakin olemassa kuten Suomalaiset vaihtoehdot.!!
Boikotoikaa Klarnaa jos vain suinkin pystytte
Anonyymi
0
116
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134752Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47657Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99651Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641- 61629
- 47580
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520