Kiskoliikenne poikki

Kiskoliikenne Tampereelta etelään on myrskyn mentyä poikki. Kumipyöräliikenne toimii häiriöttä.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Yksi puu kaatuu ajojohtimen päälle, kaikki sen ilmansuunnan kiskoliikenne halvaantuu. Niin sitten kaikki seisoo.

Äänestä

Kuka katkaisi kiskon?

Äänestä
  • Nyssen kiskon katkaiseminen vaatii erityistä luovuutta.

    Äänestä

Aika monella tiellä ympäri Suomen on liikenne ollut poikki tielle kaatuneen puun takia tänään.

Äänestä
  • Yksi mies moottorisahalla pätkii puun kymmenessä minuutissa. Ei ole kaun poikki maantie.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yksi mies moottorisahalla pätkii puun kymmenessä minuutissa. Ei ole kaun poikki maantie.

    Voihan sitä elää vaikka ilman sähköjä, jos haluaa. Kyllä luonnonvoimien aikaansaamat vahingot, voivat koskettaa maanteitäkin monella tavalla ja hidastuttaa matkaa.
    Niistä ei kuitenkaan pidä välttämättä tehdä kokonaiskuvaa koskevia johtopäätöksiä.

    Äänestä

Jos puu kaatuu ratikkalinjalle niin suistuuko ratikka näsijärveen vai pyhäjärveen?

Äänestä
  • Se kiilautuu tunneliin niin jumiin, että se on otettava palasina ulos, rälläköimällä ja polttoleikkaamalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se kiilautuu tunneliin niin jumiin, että se on otettava palasina ulos, rälläköimällä ja polttoleikkaamalla.

    Ja tämän jälkeen, kun jännitys laukeaa, etupää löytyy näsijärvestä ja loput pyhäjärvestä. Etupää vie mennessään myös tekosaaren rakennuksineen. Sen jälkeen tunneli täytyy vedellä.

    Uittotunneliin rakennetaan kiskot ja pääsemme resiinakyydillä kulkemaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja tämän jälkeen, kun jännitys laukeaa, etupää löytyy näsijärvestä ja loput pyhäjärvestä. Etupää vie mennessään myös tekosaaren rakennuksineen. Sen jälkeen tunneli täytyy vedellä.

    Uittotunneliin rakennetaan kiskot ja pääsemme resiinakyydillä kulkemaan.

    Tulee tapahtumaan 2023 jos ennustukseni pitää taas paikkansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiskoliikenne Tampereelta etelään on myrskyn mentyä poikki. Kumipyöräliikenne toimii häiriöttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu