eikä mitään tukia tule hallituksen linja puree.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006639086.html?utm_campaign=hs_tf&utm_term=1&utm_source=tf-other&share=66eca1dc8122f794a7edff06cdab05bb
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006639086.html?utm_campaign=hs_tf&utm_term=1&utm_source=tf-other&share=66eca1dc8122f794a7edff06cdab05bb
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei paljon perinteitä kunnioita.
Yli 55-vuotiaat töihin, niin saadaan Suomi nousuun!
Alle 55 vuotias töihin ja Suomi nousee
Törkeää että sitten joku nettifirma huono äiti sai 100 000 euroa korona tukea.
Jokin mättää...
Kyse ei ole hallituksen linjasta, vaan Business Finlandin virkamiesten epärehellisyydestä. 12 vuotta oli rosvoporvarien valtaa, jona aikana Business Finladista tehtiin rosvoporvareilla täytetty rikollisjärjestö jonka tehtävä on varastaa valtiolta rikkaille.
....Vai luuleeko joku, että Marinin hallitus virkaan astuessaan irtisanoi Business Finlandin rosvojoukon ja vaihtoi rehellisiin? Ehei, samat rosvot siellä päättävät tukien saajista kuin rosvohallitustenkin aikana. Mikä valtava älämölö ja hallitusta vastaan tehtyjen rikosilmoituste tulva oliskaan syntynyt, jos Marin olisi alkanut irtianoa Business Finlandin rosvoja ja vaihtaa rehellisiin.
Totta Marinin hallitus on päättänyt ensimmäisenä hoitaa tärkeimmät asiat kuten pakoloiskiintiön korotuksen sekä Kreikan saarilla oleskelevien turhapaikanhakijoiden maahanpääsyn näiden poltettua pakoloisleirinsä siellä saarilla.
Alhaista pääomaverotusta perustellaan yrittämiseen liittyvillä riskeillä. Sitten kun riski toteutuu, niin syy onkin kaikissa muissa kuin yrittäjässä itsessään.
Kävin aikoinani Lousannessa sangen arvostetun MDI johtajakoulun kurssilla ja ensimmäisen luennon ensimmäinen lause kuului:
"Kaikkien yrityksen ongelmien juurisyy on yrityksen johtamiseen käytetyn panoksen laatu ja määrä".