Lapua on luvannut taas yli 47 tuhatta euroa seinäjokisten pajua kasvavalle lentokentälle. Mistä näitä päättäjiä oikein tulee?
Vastaukset 6
- Anonyymi
Äläny mua paa. Omia äänestettyjä ne on.
Vuosista toiseen, kymmenissäkin. Hienoa on teillä älykästä elämää
- Anonyymi
Kyl seinnälok ilikkee, tuo aluehan on nykyisin aivan muus toiminnas
- Anonyymi
kenttähän on ilimajoella mutta lapua pönkkää sitä kun seinäjoki joutuus muuten yksistään maksamaan turhia velekoja.
- Anonyymi
Ei kenttää ole lakkautettu, vaan lennit, kun nuukakintut eteläpohjalaiset eivät malttaneet nuukuuksissaan lentää, kun junalla pääsi kympin halvemmalla, vaikka matka-aika oli moninkertainen.
- Anonyymi
Kaikki seinjoki maksattaa muilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.571778Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241402- 991052
- 45800
- 87773
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20589- 28581
- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56508Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30443