Venäjän NATO trollit verkossa

Anonyymi

Ovat saaneet purkaa mielipiteitään anonyymeinä verkossa eri keskustelupalstoilla.
Tietotekniikka firma GRUDIE on tehnyt kännykkäsovellutuksen jolla metsästetään trolleja.
Se on vähän niinkuin pokemonien metsästys, sovellutus näyttää oletko lähellä trollauspaikkaa.

Että semmosta, isoista kaupungeista varmaan vaikeaa löytää mutta Suomessa kansantalon poikia löytyy helpommin.

I´am the only gay, uuups troll in Pudasjärvi....

22

72

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huuhaata, sellaista seurantaa ei voi järjestää kuin USAn nettikyttä NSA jolla on selvillä kaikkien keskustelijoiden asuinpaikat

      • Anonyymi

        On jo aika että tällä palstalla natovastaisten kirjoittajiien ip-osoitteiden koordinaatit annetaan Naton tulenjohtojärjesltelmille ja siistitään kaikenlainen mädännäisyys kun päivittäiset valitukset yllpidolle eivät tuota tulosta.
        nimim. kirveellä olis töitä


    • Anonyymi

      Etkö tiedä että Venäjällä on oma netti?

      Sen nimikin on luottamusta herättävä. Runet

      • Anonyymi

        Kyllä se runettikin on samaa maailman nettiavaruutta kuin googlet ja muut haku ohjelmat ja somet


    • Anonyymi

      Siitä on elokuvakin tehty: Russoborgi T-0 (Vladimir Putin ) lähetetään tulevaisuudesta vuoden 1984 Lesbos Moskovaan. Alastomana, joka söi venäjän kalleimman elokuvan suosion.

      • Anonyymi

        Taas NATOkätyri haaveilee alastomasta vladimirista keksimässään mielikuvituselokuvassaan.


    • Anonyymi

      En minä mihinkään nattoon kuulu. Olen pioneeri.

    • Anonyymi

      USA ja Nato ovat todella Orwellilaisia. Niille diktatuuri demokratiaa ja 24/7 stasi tyyppinen valvonta on freedomia.

      Natossa: "Sota on rauhaa / vapaus on orjuutta / tietämättömyys on voimaa."

    • Anonyymi

      Juuri loppui televisiosta dokumentti että 1970 luvulla Enlanti pakkosirsi Intian valtameressä ryöstäneensä saaren asukkaat pois ja vuokrasi saaren Amerikan tukikohdaksi.
      Näitä asioita ei Natottaja ensinkään näe.
      Ei euta luku eikä kaukolasit ,turha on kaihileikkauskaan.
      Vika on syvemmällä päässä ja vielä on selvittämättä miten heistä päästään eroon kun väkivaltaa ei Natovastustaja mielelään käytä kuin isänmaansa rajojen puolustamiseen.

    • Anonyymi

      Onhan nämä muutamat trollaavat tiedossa. Ahertavat valtaosan aloituksista ja vastauksista. Etenkin venäjänpuolesta trollaavia ei ole paljon, mutta ovat aktiivisia.

    • Anonyymi

      "USA ja Nato ovat todella Orwellilaisia. Niille diktatuuri demokratiaa ja 24/7 stasi tyyppinen valvonta on freedomia."

      Orwellilaista oli kommunismi, buahahahaa

      1944 Orwellilla oli vaikeuksia saada ilmeisen neuvostovastaista kirjaansa eläinten vallankuomous kustannetuksi. Sitä ei pidetty sopivana poliittiseen tilanteeseen, ja se tulkittiin trotskilaiseksi. Kolmas kustantaja hylkäsi teoksen Britannian tiedotusministeriön neuvosta; teos olisi voinut vahingoittaa maan suhteita Neuvostoliittoon. Itä-Euroopassa teos vapautettiin Unkarissa 1989 ja Neuvostoliitossa glasnostin myötä

      Kirja sai alkunsa esim. Ukrainan nälänhädästä kun Neuvostoliitto möi Ukrainan siemenviljat aseisiin ja kymmenen miljoonaa ukrainalaista kuoli nälänhädässä.

      Trolli siis muistaa Orwellin mutta väärästä syystä. Buahahahaaaaa Tyypillistä neukkupropagandaa. Yritetään vääristää historiaa keinolla millä hyvänsä.

      • Anonyymi

        "Orwellilaista oli kommunismi, buahahahaa"

        Niinhän sen piti olla, muttei ollut. USA on näyttänyt todellisen Orwellilaisuutensa taajaan lähivuosina.


    • Anonyymi

      "Huuhaata, sellaista seurantaa ei voi järjestää kuin USAn nettikyttä NSA jolla on selvillä kaikkien keskustelijoiden asuinpaikat"

      Bellingcat ainaski kuunteli kaikkia venäjän kännyköitä juuri MH-17 alasampumis hetkellä. :)

      Mutta Bellingcat kuuntelee juurui sinunkin puheluitasi vaikket sitä huomaakkaan. Se on entinen Stasi.

    • Anonyymi

      Orwell Putin sensuroi Venäjän valtiollista TV kanavaa USA:n pyynnöstä?

      Venäläinen televisiokanava Channel One jäi tällä viikolla kiinni esitettyään muokatun videon oppositiojohtaja Aleksei Navalnyista, kertoo Meduza.

      Suorassa televisio-ohjelmassa esitettiin video Navalnyin tiimistä, joka etsi hänen hotellihuoneestaan todisteita myrkytyksestä. Esitys sai kuitenkin nopeasti kritiikkiä osakseen, sillä videolla oli epätarkkuuksia joiden takia videon kuvausaika on jäänyt epäselväksi. Videolla oli esimerkiksi sumennettu huoneessa ollut herätyskello, jonka vuoksi kellonaika ei ole nähtävillä.

      Sama video on julkaistu alunperin Navalnyin henkilökohtaisella Instagram-tilillä. Video on tunnistettavissa muokatuksi siksi, että alkuperäisellä videolla kellonaikaa ei ole sumennettu.

      Kun kanava jäi kiinni muokkauksesta, kanavan edustajat kiistivät videon muokkauksen ja vetosivat ”tekniseen virheeseen”.

      • Anonyymi

        Navalnyilla oli Bondin varastolta hankittu, israelilainen sumean logiikan kello.


    • Anonyymi

      "Bellingcat ainaski kuunteli kaikkia venäjän kännyköitä juuri MH-17 alasampumis hetkellä.

      Mutta Bellingcat kuuntelee juurui sinunkin puheluitasi vaikket sitä huomaakkaan. Se on entinen Stasi."

      Ei todellakaan pystynyt kuuntelemaan.....

      Mutta esim. Soomi24 trolleja ne kuuntelee ja soittaa parhaat palat pikkujouluissa.

    • Anonyymi

      Minäkin pystyn kuuntelemaan soomi24 trolleja antennillani ja hauskaa on.

    • Anonyymi

      I hear voices too.

    • Anonyymi

      Ajoin autolla ohi Nokian ja punikkitutka rääkyi vol tapissa.

    • Anonyymi

      Suomi-Venäjä seuran toimintasuunnitelma

      Vuonna 2020 avustuksilla tuetaan erityisesti seuraavia toimintasuunnitelman painopisteitä:

      Lapset, nuoret ja perheet
      Avustuksilla halutaan tukea hankkeita, jotka kohdistuvat tuleviin sukupolviin ja kannustavat heitä tutustumaan Venäjään, liittymään seuran jäseniksi ja osallistumaan toimintaan.

      Venäjän kielen opiskelun tukeminen
      Avustuksilla halutaan tukea hankkeita, jotka edistävät venäjän kielen näkyvyyttä Suomessa sekä motivoivat eri-ikäisiä suomalaisia tutustumaan venäjän kieleen.

      Uudet aluevaltaukset

      Ukrainan lisäksi myös Kotkan seutu sopisi Venäjään liitettäväksi , siellä puhutaan jo paljon Venäjää.

      • Anonyymi

        Saadaan hyvää pöhinää Kotkankin talouselämään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saadaan hyvää pöhinää Kotkankin talouselämään.

        Pöhinällä se Venäjäkin seilaa.
        Vaan eipä kuulu pöhinää Nord Stream putkesta vaikka simpukan kuorella kuuntelis.

        Rysäpöksyjen pöhinällä taas ei ole vaikutusta oikeastaan mihinkään, sammuvat viikonloppuisin aikaisemmin.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      109
      3658
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      64
      2599
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      28
      2551
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      73
      2367
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      23
      2248
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      103
      1330
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      612
      1220
    8. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1035
    9. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1026
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      1019
    Aihe