Kauden on tarkoitus käynnistyä puolentoista viikon kuluttua. Näin sarjan intohimoisena seuraajana harmittaa isosti jos runkosarjaa alettaisiin venyttää heti alkumetreillä, pelien perumisesta puhumattakaan. Kunpa alkaisi ja sen jälkeen jatkuisi hyvin. Pelkään eniten mahdollista päättömyyttä rajoitusten kanssa, jos ja kun halleissa tullaan saamaan tartuntoja.
Liian sekavat rajoitustoimet laskisivat ainakin minun mielenkiintoani. Mieluummin joko annetaan olla ja pelataan tai annetaan olla ja ei pelata. Toivon että annetaan olla ja pelataan.
SM-liiga ja koronavirus
Anonyymi
0
69
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132341Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???301157- 106953
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha611912- 48855
- 85790
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70666
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666