Ei ole laitaa että työssäkäyvät kuluttavat yöt näillä palstoilla katkeruutta ja kaunaa keräten.
Jos he lepäisisivät olisivat hyvillä mielin ahkerana ja tuottavina antamansa kykynsä yhteiskunnalle.
Meitä eläkeläisiä, työttömiä ja muuten laiskoja tänne riittää, ei meistä kannata ottaa mallia, univajeesta kaikki paha lähtee niinkuin kommunismi, muut kuin valkoinen ihonväri ja kaupunkilaisuus. Maalla kaikki on terveitä kun vaan lepäävät ja menevät sitten ryhdikkäänä elättämään meitä suomalaisia ja muitakin.
Työikäisiltä nämä suljettava, suotta väsyvät
Anonyymi
1
55
Vastaukset
Siinä on täysosuma, kyllä rehti maalainen jaksaa painaa ja antaa rahat italialaisille kun vaan nukkuu, eikä yökausia valvo somessa ja Avalla uskovaisten kanssa. Järviradon takelteleva toimittaja samoin, lepoa.bHän on vanhan kansan herrasmies, ei niitä kuule rock pop radioissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447596
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/613830Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka573776Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu583647- 963486
- 543097
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod442888Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302514IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2012025- 471601