Olisin vuokraamassa hevosta kesänlopulla. Ikäni on 15 vuotta, ja asun tuusulassa.
Hepan pitäisi olla kiltti ja tottelevainen. Iällä ei ole niin väliä.
Olisi ihanaa jos voisitte antaa minulle mahdollisuuden tällä vuokraus jutulla. En ehkä kaikkea täydellisesti osaa, mutta voin oppia.
VUOKRATAAN HEPPA.
7
663
Vastaukset
- 000
Sä oot ihQ
- oot!
Pissis!
- jennir
Lv-ruuna 9 vuotias, ex-ravuri. Ollut ratsuna 4 vuotta, koulutustaso re 90cm ja ko HeC-HeB, maastovarma, oppii kokoajan lisää. Vuokraan ulkomaan matkan vuoksi hieman reiluksi vuodeksi elokuusta 2005 lähtien.
Ei aloittelijalle, melko herkkä ratsastaa. Kysy lisää!- jenna
missäs päin heppa on? kuinka paljon vuokra olisi?
Totteleeko se hyvin ratsastaessa? olen sitten alaikäinen(15wee) ja en tiedä voiko alaikänen vuokrata heppaa, mutta kai voi jos on huoltajan lupa.elokuun loppu olisi ihan hyvä, koska sillon minulla on kesätöistä saadut palkat :)
Olen edelleen kiinnostunut! - jennir
jenna kirjoitti:
missäs päin heppa on? kuinka paljon vuokra olisi?
Totteleeko se hyvin ratsastaessa? olen sitten alaikäinen(15wee) ja en tiedä voiko alaikänen vuokrata heppaa, mutta kai voi jos on huoltajan lupa.elokuun loppu olisi ihan hyvä, koska sillon minulla on kesätöistä saadut palkat :)
Olen edelleen kiinnostunut!Heppa asustaa Naarajärvellä lähellä Pieksämäkeä. Alaikäinen voi vuokrata hevosen, jos vuokrasopimukseen tulee myös huoltajan allerkirjoitus. Lassi on kahdesti aiemmin vuokralla alaikäisellä. Vuokra määräytyy sen mukaan, missä Lassia pitäisit. Vuokraan sen ylläpitoa vastaan eli maksettavaksesi tulisivat kaikki normaalit kulut, kuten tallivuokra, kengitykset, ruuat ym. Tällä hetkellä tallivuokra on 210e/kk, kengitys n.40e/kerta. Lassi on melko herkkä ratsastaa, ei kuitenkaan mikään prinsessa, istunnalla saa paljon aikaan. tottelee hyvin myös maastossa, vaikka eihän mistään hepasta koskaan voi olla täysin varma. Luultavasti testaa, että haluatko sen tosiaan liikkuvan reippaasti vai riittääkö vain laahustelu.
- jennir
jenna kirjoitti:
missäs päin heppa on? kuinka paljon vuokra olisi?
Totteleeko se hyvin ratsastaessa? olen sitten alaikäinen(15wee) ja en tiedä voiko alaikänen vuokrata heppaa, mutta kai voi jos on huoltajan lupa.elokuun loppu olisi ihan hyvä, koska sillon minulla on kesätöistä saadut palkat :)
Olen edelleen kiinnostunut!Voit laittaa mulle mailiakin
[email protected] tai soittaa 050-3228958 - jenna
jennir kirjoitti:
Voit laittaa mulle mailiakin
[email protected] tai soittaa 050-3228958meidän varat ei ikävä kyllä riitä ylläpitämään vuoden hevosta, ja meillä ei ole sille edes paikkaa. ei tälläkertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?691289Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11900Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75825Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.88723- 53644
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt43613Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46574Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot122548Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43523