Kuka tänään 5.4 valtiovierailulla Venäjältä?

Mannerheimintie oli tänään 5.4 klo 12 aikaan varustettu lukuisilla poliiseilla. Muutamia mustia virka-autoja Venäjän lipuin meni sitä pitkin kaupungista pois poliisisaattueessa. Mutta uutista valtiovierailusta ei näy missään. Tietääkö joku mitä meneillään?
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Tiistai 5.4.
klo 11.15
pääministeri tapaa Venäjän liittoneuvoston puhemiehen Sergei Mironovin, eduskunta, hallituksen iso huone"

eli löysinkin tuon jo... mutta ihmeen kovat oli turvajärjestelyt... Olisiko sittenkin ollut muitakin mukana kuin Mironov...

Äänestä
  • Molotovin pää näkyi auton ikkunasta, kun oikein tarkoin katsoi

    Äänestä

  • Mironov on yksi niistä Kansallisen kokoomuksen veljenpuolueen ja Venäjän hallituspuolueen parlamentaarikoista, joille Putin antaa merkittäviä tehtäviä.

    Venäjä on nyt käytännössä yksipuoluejärjestelmä, joten parlamentaarikotkin, jotka eivät ole hallituksen jäseniä voivat saada merkittäviä tehtäviä valmisteltavakseen.

    Suomessa Helsingin Sanomat, Turun Sanomat tai Suomen kuvalehti ovat jo pudonneet tämän maailman menosta, koska eivät seuraa oleellisia tapahtumia.

    Oletettavaa on sekin, että ulkoasiainministeriön tiedottaminen noudattaa linjaa "keskusteluja ajankohtaisista asioista".

    Sergei Mironov on vähintään apulaisulkoministerin veroinen parlamentaarikko.

    Kannattaa seurata hänen parlamentaarikkona antamia lausuntoja - ei suomalaista mediaa, joka on joko hiljaa, käsketty vihdoinkin olemaan hiljaa tai kokonaan pudonnut perhe- ja intiimipoliittiselle linjalle unohtaen valtion asiat.

    http://vivisimo.com/search?tb=homepage&query=Sergei Mironov&v:sources=Web

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mich kirjoitti:

Mannerheimintie oli tänään 5.4 klo 12 aikaan varustettu lukuisilla poliiseilla. Muutamia mustia virka-autoja Venäjän lipuin meni sitä pitkin kaupungista pois poliisisaattueessa. Mutta uutista valtiovierailusta ei näy missään. Tietääkö joku mitä meneillään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu