Eurooppaa ja Suomessa nousee tartunta luvut , olis hallituksella tarve tehdä jotain, yökerhot heti kiinni ja rajoja kiinni , ihmis henki on kuitenkin tärkeämpi kun matkailu
Kun korona aalto pyyhkii
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä mamuja riittää tilalle
Kävin kaupassa, kohtasin iäkkään henkilön, väistin, et on turvaraja.Hän sano, ettei tartte koska lääkäri oli hälle sanonu et korona on ihan tavallinen flunssa?
Hallitus haluaa että ihmiset saavat matkustella ja harrastaa, se on niin tärkeä asia joillekin.
Koko koronapelleily pitää lopettaa välittömästi. Kyseessä on aivan tavallinen kausinuha. Kaikki rajoitukset tulee purkaa.
Sen jälkeen on aloitettava jälkipyykki. Kuka päättäjä sai voitelurahoja EK:lta. Yksityiset laboratoriot on velvoitettava palauttamaan veronmaksajilta ryöväämänsä testirahat. Pellenaamarikauppiaille on langetettava ympäristöjätteiden levittämisestä sakkoja. Syyllisiä on rangaistava ankarimman mukaan.
Kohta pannaan kaupat kiinni, vaikka koronakuolleisus on laskusuunnassa. Mielipuolista panikointia on THL:n touhu.