Eduskunnassakin on koulukiusaajia

Eduskuntakeskustelussa kaikki puhujat ovat koulukiusaamista vastaan vaikka osa heistä varmasti on itsekin ollut koulukiusaaja.

Eduskunnan entiset koulukiusaajat voisivat kertoa miksi he kiusasivat. Näin kiusaamisen syyt selviäisivät ja niihin voitaisiin puuttua.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Ollakseni rehellinen" olin koulukiusaaja, edustaja voisi sanoa.

Äänestä
  • normaalisti siis valehdellaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eduskuntakeskustelussa kaikki puhujat ovat koulukiusaamista vastaan vaikka osa heistä varmasti on itsekin ollut koulukiusaaja.

Eduskunnan entiset koulukiusaajat voisivat kertoa miksi he kiusasivat. Näin kiusaamisen syyt selviäisivät ja niihin voitaisiin puuttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu