Eikö tämä jo herätä miten monikulttuurisuus toimii?

NYPD:n ylikonstaapeli Jorma Huttunen: New York on väkivalta-aallon kourissa, ja poliisin ammatin arvostus on nollissa
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Demokraattien johtama osavaltio, De Blasio ja Cuomo. Jostain syystä nuo mellakat tapahtuvat käytännössä juuri demokraattien johtamissa osavaltioissa. Nykkiläiset alkavat kyllästyä noihin urpoihin. Kaupungeissa tyhmyys tiivistyy ja äänestetään idealistisia vihervassareita. Sitten kun totuus iskee silmille, niin eivät sitten ymmärrä mistä mellakointi, väkivalta ja ryöstely oikein tulee. Juu, ajetaan poliisi alas ja ihmetellään.

Äänestä

Matkija-apinat toistelee iltsikoiden otsikoita, homma sekin fattarahoilla 🤪🤣🤪

Äänestä

Tummaihoiset eivät halua kantaa yhteisvastuuta tummaihoisten kommuunien massiivisesta rikollisuudesta. Poliisi ei joudu jatkuvasti tekemisiin työtä tekevien tummien kanssa, vaan rikollisten, jotka lähtevät pakoon tai rupeavat tappelemaan poliisin kanssa.

Ongelmana on ghettoalueet, joissa köyhät yksinhuoltaja äidit laiminlyövät oman vanhemmuutensa ja antavat lastensa tehdä mitä tekevät. Isät lähtevät välittömästi pakoon raskaudesta kuultuaan. Koska noissa ghetoissa on valtava määrä huumerikollisuutta ja jengejä, lapset ennen pitkää ajautuvat jengeihin. Ovat siis muurahaispesiä joista puskee jatkuvastu rikollisia.

Tummat eivät halua noteerata todellista ongelmaa, tai miettiä minkä takia poliisin käsiin on kuollut tummia. Voisiko johtua siitä että tummat vähemmistönä tekevät eniten rikoksia? Kuolemaan johtaneille syille käännetään pää. He eivät myöskään pidä tilastoista, joissa käy selväksi, ettei näistä tilastoista huolimatta tummia kuolee eniten poliisin käsiin vaan valkoisia, vaan he haluavat uhriutua.

Jenkeissä on POLIISI ongelma, poliisien epäpätevyys, eikä mikään vähemmistöjen tappamistalkoot.

Äänestä
  • Eipä juurikaan vähemmistöt ongelma suvakilla on laput silmillä.

    Äänestä

Helsinki on suomen ghetto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

NYPD:n ylikonstaapeli Jorma Huttunen: New York on väkivalta-aallon kourissa, ja poliisin ammatin arvostus on nollissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu