Ymmärtävätkö poliitikot Suomen veden arvon?

Luin lehdestä juttua että Kiinassa henkilö rikastunut ,puhtaan veden pullotuksella ja myynnillä.
Tämän uutisen pitäisi herättää Suomalaiset puolustamaan ,maamme vesivarojen suojelu.
Ne eivät ole myytävää omaisuutta koskaan.
On saatava laki joka suojaa kaikkia Suomen luonnon antimia .Niinkuin Perustuslaki suojaa kansaamme.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Päijänteen vettä pullottaa jo ainakin pari yrittäjää ja vie sitä Kiinaan. Kiina hörppäisee helposti järvemme tyhjäksi ja saastuttaa loput, jos annamme heidän. Mutta vedet tulevat saastumaan, koska elämme viimeisiä aikoja. Lukekaa Ilmestyskirjaa, niin tiedätte. Ylöstempaus on lähellä. Ei kannata jäädä tänne antikristuksen aikaan. Silloin voi pelastua vain antamalla mestata itsensä Jeesuksen nimen tähden. Nyt pelastuakseen tarvitsee vain uskoa Jeesukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luin lehdestä juttua että Kiinassa henkilö rikastunut ,puhtaan veden pullotuksella ja myynnillä.
Tämän uutisen pitäisi herättää Suomalaiset puolustamaan ,maamme vesivarojen suojelu.
Ne eivät ole myytävää omaisuutta koskaan.
On saatava laki joka suojaa kaikkia Suomen luonnon antimia .Niinkuin Perustuslaki suojaa kansaamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu