Viikonloppuisin ei tarvitse miettiä milloin Motonet aukeaa ja onko rahaa ostaa kanisteria öljyä tai koiranluita tai muuta mitä euroautoissa menee koko ajan. Bensan hinnannostolla ei merkitystä jos on itselataava neljännen sukupolven täyshypridi koska kulutus on naurettavan pientä. Toyotan omistaja tietää hänellä olevan laadukkain automerkki jota kadehditaan.
Toyotan omistajalla levollinen mieli
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onhan se joillekin harrastus,että autoa korjaillaan jatkuvasti . Kun korjauskustannukset pysyy alle 10000€,niin se on ok. Ja autonvalmistajalta ei ole soveliasta odottaa mitään korvauksia vioista. Sehän olisi kerjäämistä. Kyllä se oma merkki vielä tekee sen ylösnousemuksen ja valmistaa hyvän auton. Tekniikan maailma tulee kotiin ja sieltä voi lukea tulevista ihmeteoista. Usko siirtää vuoria.
Kyllä kyllä, tojohönöllä taas epävarma olo ja täältä saa vertaistukiryhmästä kehuja valinnalleen, jaksaa taas raahustaa vaimonsa perässä ja ottaa kolhut vastaan.
Meluisin, ruostuvin, takaisinkutsutuin ja kovin epämukava on Toyotan vakio.
Halpishybrid ja kova hinta ja siihen lisättynä kallein huolto-ohjelma.
Tämä onnea on ja sitä vaalikaamme.
No miks ette kuitenkaan ole tyytyväisiä toyotoihinne. Kyllä se itäkippo pitäisi riittää, kerran olette sen massan mukana valinneet. Ei me muut kadehdita. Antakaa nyt reilusti mennä. Ei tarvitse pihistellä ja ajella 10-12 km alle rajoitusten.
Ai niin se on niin pirun kiva olla jonon kärkiauto. Tietysti. Siitähän se tulee.
Päivystävät konsernipellet heräsi taas:)
Kuitenkin aloittaja eli ”tojotero” heräsi aikaisemmin ja samantien piti aloittaa paskan autovalinnan perustelu nettipalstoilla..
Tojon omistajan pakollisiin kuvioihin näyttää kuuluvan hyväksynnän kerjääminen täällä.
Ootteko tojohömelöt koskaan ajatelleet miltä tuntuisi elää niin levollisin mielin auton suhteen ettei tarvitsisi kerjätä lainkaan? Että ajaisi vaan ilman tuollaista tarvetta purkaa mieltään joka viikko?
No VW:llä se ei ainakaan onnistu. On kokeiltu...
Miksi täällä ei kukaan VW-kuski tai rellukuski ole jatkuvasti kerjäämässä hyväksyntää? Miksi vain tojokuskit?
Osaatko selittää?