No stalistitt

Anonyymi

Saatteko 5000 kannattajakorttia lokakuun loppuun mennessä. Alkaa ensimmäiset mennä vanhoiksi, niin kuin aatteenne..

11

3299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taidat olla aika naiivi jos luulet että kommunismi on kuollut. Parhaillaan eurooppaa ja suomea hallitsevat monet uuskommarit. Se että ne on vaihtanut nimeä ei tarkoita että niitä ei enää ole olemassa, mutta se on hyvä taktiikka, niin että ihmiset luulee että kommunismi on kuolemassa, vaikka se on oikeastaan päinvastoin, ottamassa haltuun koko maata pikkuhiljaa.

      • Anonyymi

        Ai niinku vihreät vesimeloonit. Kuori on vihreä ja sisältä punainen.


      • Anonyymi

        Toivottavasti kirjoittelet noita höpinöitäsi huumorimielellä. Mutta jos olet oikeasti tosimielellä liikkeellä - se on huolestuttavaa.


      • Anonyymi

        Kommunismin historia on kauhistuttava.
        Lenin,Stalin Li Anderson, Arhinmäki ja muut kommarit ovat äärimmäisen liukkaita valeteoilta.Oivako nämä nykykommari lukutaidottomia historiasta.
        Kommunistivalta on aina johtanut loppujen lopuksi kavettuun ojaan joka on täynnä ammuttuja ihmisiä. usein joukossa on myös mukana ammuttuna kommunisteja.
        Neuvostoliitto Kiina Venetsueela ja monta muuta..
        Silti tämän päivän kommunistit luottavat edelleen aatteeseensa.
        Olen pohtinut mielessäni, ovatko he tyhmiä vai vain pelkästään vallanhimoisia.
        Heidän äänestäjäkuntansa on niin sanottua loiselävää roskasakkia, rehellinen työ ei maita.
        Rehellinen työ on kauhistus ja useat ilmoitat luottamuksella ettei tulisi mieleenkään lähteä töihin.
        Kapitalisti pitäisi saada kyykkyyn, sehän heiltä onnistuu, eivätkä ymmärrä syövänsä kapitalisti työläisen ja yrittäjän tekemää leipää.
        Kapitalistien tappaminen Neuvostoliitossa aiheutti mielettömän nälän hädän jossa ihmiset pahimmillaan tappoivat omia lapsiaan syötäväksi.
        No kyllähän Suomalainen kommunisti tällaisen selittää, sehän hänen mielestä saattaa kuulua asiaan unelmavaltiossa.


      • Anonyymi

        Kommunismi saattaa aatteena elää hyvinkin pitkään. Mutta rekisteröitynä puolueena siivet eivät kanna. Hänekseeen menee. Koko homma.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommunismi saattaa aatteena elää hyvinkin pitkään. Mutta rekisteröitynä puolueena siivet eivät kanna. Hänekseeen menee. Koko homma.

        Juuri näin. Etenkin KTP:llä ei nykyisessä tilanteessa ole mitään saumaa edes haaveilla puoluerekisteriin pääsystä - kun se ei onnistu SKP:llekaan. Ja SKP on kumminkin selkeästi noista kahdesta kommaripuolueesta se suurempi.


    • Anonyymi

      Suomalaisen änkyräkommunistien viimeinen hengenvetäisy nkp:n
      p:seen nuolijat aikoinaan.

    • Anonyymi

      Kommari maissa kansalaiset on tasasen köyhiä ei tasasen rikkaita paitsi ne jotka kuuluvat puolueeseen.

    • Anonyymi

      KTP sivulla ilmoitetaan jo, että keräys epäonnistui ja vaaliin mennään valitsijalistan kautta. Puolueeksi pääseminen ei nyt onnistu ja syytetään koronaa, vaikka kannatus se on joka puuttuu.

    • Anonyymi

      Tässä muutama lainaus kommaritiimin katkerasta vuodatuksesta vuodelta 1947 "Luokkasodan muisto"

      "Mahtava on nyt sosialistinen Neuvostoliitto, ja valtavalla innostuksella suoritetaan parhaillaan sosialismin rakentamista Puolassa, Tshekkoslovakiassa, Unkarissa, Jugosla­viassa ja Bulgariassa.
      Eräänä päivänä on nouseva salkoon sosialismin punainen lippu myös pienessä Suomessamme, ja ne päämäärät, joiden puolesta niin monet urheat toverimme v. 1918 elämänsä antoivat ja vertansa vuodattivat, tulevat toteutumaan.

      (Porvarit) saattoivat Suomen riippuvaisuuteen imperialistisista »auttajistaan», ja lopulta samojen saksalaisten imperialistien sillanpääasemaksi maailman taantumuksellisimmassa sodassa, Hitlerin fasistisessa »ristiretkessä» maailimandemokratian linnoitusta, Neuvostoliittoa vastaan.

      Pelkkä viittauskin yleisesti tunnettuihin, kiistattomiin tosiasioihin riittää osoittamaan, että hyökkäävänä puolena luokkasodassa olivat valkoiset saksalaisine liittolaisineen, kun taas punaiset kävivät tyypillistä puolustussotaa."
      .....................

      Tämä kommunistisen puolueen "kirjailijat" kirjoittavat vapaussodasta tällaista skeidaa vielä sen jälkeen, kun Neuovostoliitto on tappanut satoja tuhansia ja suomalaisia ja pitävät sitä maailmandemokratian linnoituksena.

      En oikeasti tiedä, että pitäisikö itkeä vai nauraa.

    • Anonyymi

      Suomen kommunistinen puolue SKP ilmoittaa saaneensa kerättyä tarvittavat 5  000 kannattajakorttia puolueen rekisteröimiseksi uudelleen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      37
      2071
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      182
      1500
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      94
      1401
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1209
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1108
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      135
      1050
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1000
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      960
    9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      894
    10. Mukavaa keskipäivää

      Hyvää huomentakin 😊💛❤🔆2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
      Ikävä
      250
      886
    Aihe