Terrorismilla peloittelu

Anonyymi

Mtv3:n tekstitv sivulla aiheesta:Terrorismiin liittyvstä peloittelusta voi Kanadassa saada 5vuoden tuomion!Kunpa tällainen laki saataisiin Suomeen ja heti!

2

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös tollanenkin ole terrorismilla pelottelua kun lavastetaan joku isku ja syytetään siitä vaikka islamisteja. Ns. false flag operattio niin kuin vaikka 9/11 iskut. Eikö ne olleet jonkun muun kuin Osama bin Ladenin tekemiä vai mitä te ajattelette asiasta. On niitä paljon muitakin niin kuin meillä oli se Turun torin puukotus. Aivan selvä huijaus missä tekijä j< uhrit vetivät samaa köyttä huijatakseen meitä hyväuskoisia. Saatiin sen varjolla aikaan se siviilitiedustelulaki ja nyt yritetään saada jotain uutta terrorismilakia aikaseksi. Johtuko tosta Ranskan pään katkasusta. Jumalauta että me ollaan tyhmiä kun mennään tommoseen lankaan.

    • Anonyymi

      Ymmärrän ikään kuin että jos jokukansa on laitettu liian ahtaalle esim juutalaisilla katkeruus menneestä niin heistä on tullut ihmis petoja.

      Siis ymmärrän en hyväksy heidän käytöstä alistaa palestiinalaiset.

      Ymmärrän siis koulukiusatut, siitä syntyneen ihnisvihan, siis en hyväksy tekoja, mutta ymmärrän mistäviha ihmisiä kohtaan tulee

      Vaineampi minun on ymmärtää laumaihmisiä, jotka jengin turvin tekee pahaa, esim joukkueurheilijat ja valmentajat ja koko koneisto esim usassa peittelee jonkun joukkuetoverin raiskauksia ym tai koko joukkue ottaakohteekseen jonkun ihmisen kuten kuuban joukkue.


      Ylipäänsä on helpompi ymmärtää kun yksittöinen ihminen tuskissaan hyökkää sumnittaisesti monen kimpouun. Eivöt he nautiskele vaan breivikit kai itsekin kärsivät?

      Puhdas sadismi eli miesten porukassa harjoittama pahuus somessa ja lehdissä ym naisjulkkiksia, kohtaan, tai miesten ja siemeniensä hedelmien, jätkiensä esim tapa terrorisoida suomessa ympäristöään monin eri tavoin niin että kukaan ei esim suomessa uskalla sanoa sanaa meteli, vaan esim eilisessä mot ohjelmassa kaikki data-keskuksia vastustavat vastustivat niitä luontoarvojen perusteella, vaikka on päivönselvää, että asuvat virressä, eivötkö halua puiden huminan tilalle ihmisten meteliä.

      Sadistinen pahuus kum tehdään jollekin lauman turvin pahaa koska voidaan, samalla mobbaajat usein esittåvöt viatonta, tällainen toiminta saa varmaan jotaim seksuaalista energiaa tai iloa aikaan, on juovuttavaa, siis yhteisövainoajat, joukkovainoajat, gs, kiusaaminen somessa, ehkä työpaikoilla (jollei ole sieltä kitketty jo pois samoin kuin kouluista), siirtynyt someen janaapurustoonko!? Huumaavaa, hurmos, kiehnäävä, kiimainen olotila kun kiehnätään ja esitetään itse uhria tai huolta, yleensä omat jätkät jotenkin, lapsiperheharrastus. Tähän liittyy toive että saisi yhteisöllisyyttä aikaan esim ulkoisesta uhasta, nähdään pakuja joissa pedoja ym. Oikeasti omat jätkät, kersat jotenkin kuehnöisesti saattaa nauttia siitä tunteesta kun esim sudesta tehty jahdattu, ja he ovat hyviksiä, siis ihmiset.

      Karhuhan esim syö omat pentunsa. Susi haluaisi olla rauhasaa mutta ohminen on joka puolella, teineen, taloineen.

      En tiedä osaanko selittää, mutta tilastoissahan ne pedot on ihan siellä omassa perheessä, thaimaan reissuilla, porno, sadismi, alistaminen, nöyryyttäminen, pahuus=mies.

      Siis perheellinen mies on suuremmalla todennäköisyydellä alistaa ihmiskaupan uhreja kuin lapsettomat peräkamnarin pojat jne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe