Ip ansiokkaassa jutussa tänään ikln perilliset suomen sisun puheenjohtajat osoittautuivat poikkeuksellisen huonomuistisiksi... Niin Ilmajoen kuin Kaustisen kansanedustajat ovat kuin vasaralla päähän lyötyjä sisun toimista. Miten noin huonomuistiset miehet voivat toimia eduskunnassa? Osaavatko he nousta Helsinkiin menevään junaan? Entä reitti eduskunna kahvilaan? Wc käynnit? Ei hyvältä näytä.
Mäen(tiiä)pään muisti pätkii
Anonyymi
1
88
Vastaukset
- Anonyymi
taitaa olla yleistä tuossa kelta sinisessä rivistössä..ehkä kannattas ruveta vaatimaan jokaviikkoiset kusitestit hallitukselta kun meitä edustavat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492562
- 1961856
- 701647
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91311- 72998
- 80998
- 95989
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes189899- 67891