Huomenna odotetaan Berliiniin 2 000 000 ihmistä yhteen kasaan ja kenelläkään ei tule olemaan

kuonokoppia!

Kuinka tähän megalomaaniseen taphtumaan tulevat reagoimaan valtamediamme? Seuratkaa toki.
Itse veikkaan että näyttävät pikku siivuja ja sanovat paikalla olleen 10 000 ihmistä ja näyttävät suppeita kuvakulmia pikku rähinoistä poliisien kanssa.

Innolla odotan tämän oikean ja vastuullisen valtamedian uutisointia tapahtumasta.

19

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Totuutta venäläisistä valtionmedioista? Johan vitsin murjaisit! Vieläköhän ne käyttävät asiantuntijakommentaattorina Johan Bäckmania?


      • Anonyymi

        Virallinen Venäjä on elänyt aina totuutta edeltävää aikaa.


    • Anonyymi

      Siinähän sitten sairastavat.

    • Anonyymi

      Mitäs siellä sitten tapahtuu että pari milliä ihmistä kokoontuu?

    • "...Itse veikkaan että näyttävät pikku siivuja ja sanovat paikalla olleen 10 000 ihmistä ja näyttävät suppeita kuvakulmia pikku rähinoistä poliisien kanssa.
      Innolla odotan tämän oikean ja vastuullisen valtamedian uutisointia tapahtumasta."

      Ei välttämättä näytetä ollenkaan, mutta se mellakoista vaikeneminen voi hyvinkin olla jokin valtamedioiden oma-alotteinen linjaus, tai jopa who:n vetoomus suomen suurimmille mediataloille, mutta se ei välttämättä tarkoita muuta kuin tyhmää hätävarjelun liioittelua jos ei haluta lietsoa mellakkailmapiiriä näyttämällä sellaista. Selvästi on olemassa tietynlaista koronapolitiikkaa jossa sen vakavuutta halutaan korostaa ja se näkyy ylilöynteinä.

      Me ollaan kaukana maskipakosta. Keväällä THL ilmoitti suoraan ettei aio suositella maskeja koska niistä ei ole tiedossa tarpeeksi hyötyä, mutta haittaa niistä THL:n mukaan oli jos virus osuu käsien kautta maskiin ja sitten hengitetään sitä saastunutta maskia pitkään. Sen perustellun kannan muuttuminen vaikutti juuri sellaiselta koronapolitiikalta jossa oli paine muuttaa kanta muun maailman mukaiseksi, mutta silti se keväinen kanta näkyy nytkin siinä ettei peruskoululaisille annettu maskisuositusta vaikka amiksiin ja lukioihin annettiin.

      • Kiitos hra Polarizelle kommentistaan.
        Meitä alkaa jo olla aika moneksi ja toki valveutuneimmat ovat seuranneet hallituksemme hoipertelevia ohjeita ja määräyksiä jotka ovat usein olleet ristiriidassa seuraaviin.

        Tavis on sormi suussa seurannut jos maski olisi sen mahdollistanut. Itse en omaa maskia enkä sellaista ole käyttänyt.
        Maskipakkoa on vilauteltu mutta hallitus tietää että meitä jääräpäisiä suomalaisia on pilvin pimein joita tietysti täytyisi uhata jonkinlaisilla sanktioilla.
        Olisiko se mummujen pamputus Australian ja Kanadan malliin?
        Vankila- ja sakkotuomiot eivät tulisi kyseeseen oikeuslaitoksiemme rajallisuuden takia.

        Ainoa kyseeseen tuleva valvonta olisi kansalaisseuranta / ja / tai valvonta joista seuraisi vakavia ongelmia jos poliisin valtuuksia annettaisiin yksityisiin käsiin.

        Toki maskipakko jo olisi todellista jos olisimme kaikki määkiviä lampaita mutta meitä pässejä on joukossa runsain mitoin.....

        Taisin jo tuolla aiemmin mainostaa ihanan ja tervejärkisen nuoren naisen ajatelmia; mutta tässähän sitä on; olkaa hyvä:
        https://www.youtube.com/watch?v=AcNGbGDCIgo


    • Anonyymi

      Mukavaa että tuo sakki osaa itse hoitaa ongelman pois.

      Toivottavasti tauti leviää tehokkaasti kun siellä syljetään coronaa.

      Jokainen kuollut lisää planeetan älyä.

      • Kuis Ruotsissa?
        Siellähän jengi tanssii, laulaa ja voi paksummin kuin koskaan......


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        nasuvaan kirjoitti:

        Kuis Ruotsissa?
        Siellähän jengi tanssii, laulaa ja voi paksummin kuin koskaan......

        Millä tavalla muka sinä oley valveutunut? Uskot vasten kaikkia faktoja litteään maahan"facepalm"


      • Anonyymi

        Ei pidä estää kokoontumasta, vaan kandee eristää alue kokoontumisen jälkeen niin luonto hoitaa loput.


    • Anonyymi

      Voithan tehdä Kanta.fi tehohoitokiellon.

      "Mikäli sairastun koronaan niin kaikki tehohoito on kielletty".

      Säästyypahän valtiolta rahaa se nääs tuo hengityskoneen
      käyttö on melekosen kallista.

    • Anonyymi

      No se päivä oli eilen, miksei siellä sitten ollut niitä paria miljoonaa, ei valemedian eikä "oikean mediankaan" mukaan?

      • Anonyymi

        Oliko paikalla ketään?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Oliko paikalla ketään?

        Parikymmentätuhatta ihmistä oli loppujen lopuksi, Mutta ei mitään koko Berliiniä täyttävää mielenosoitusta loppujen lopuksi.

        Rajoittui lähinnä Tiergartenin puiston alueeseen jossa se vähän haittasi liikennettä.


    • Anonyymi

      Amnesty syyttää Ranskan pidättäneen tuhansia mielenosoittajia väärin perustein v. 2018 alkaen. Huvittavaa, että Macron auttaa
      Valko-Venäjän oppositiojohtajaa tai siis oppositiojohtajan vaimoa tai opposition keulakuvaa, vai mikä lie...
      mieleosoittajien perusteettomista pidätyksistä;D
      Entäs kun Espanja tukahdutti väkivalloin katalaanit;D

      Onneksi näillä mielenosoituksilla/mellakoilla, niin Yhdysvalloissa kuin EUssakin, ei näytä olevan mitään merkitystä koronan leviämisen kanssa;DD

      Tämä EUn arvomaailma ja oikeudet on niin monitahoisia. Muuttuu aina tilanteen vaatiessa ja riippuen eri ihmisryhmästä;D

    • Anonyymi

      Toivottavasti ovat kaikki 2015 tulleita, Syyrian kriisillä ratsastaneita irakilaisia ja afganistanilaisia turvapaikkaturisteja.

    • Anonyymi

      Nasu, mihin jäi kaksi miljoonaa?

      Mitä kävi, ihan omin sanoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2973
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2574
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2235
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2138
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1712
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1536
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      20
      1222
    Aihe