Jumala on luvannut rangaista jokaista joka ottaa pois vaikka luterilaisuudesta sellaista minkä on Jumalan tahto? Aikamme on kypsä ottamaan vastaan Jumalan rangaistuksia ja en ole sitä vastaan.
Rankaiseeko Jumala?
17
170
Vastaukset
- Anonyymi
Jumalasi ei tapa edes kärpästäkään 😂
- Anonyymi
Yksi.uskis kirjoitti:
Ei tietenkään tapa, koska Jumala on rakkaus.
Mikä juntti sinäkin olet? Jumala on paljon muutakin ja sitä en käy sinulle kertomaan.
- Anonyymi
Yksi.uskis kirjoitti:
Ei tietenkään tapa, koska Jumala on rakkaus.
Vaan aina kun sattuu jotakin ikävää ja ihmisiä kuolee joukoittain toitottavat laitalahkolaiset jostakin Jumalan varoituksesta tai kostosta...
Näin tämän koronankin suhteen on ollut. Syyllisiksi on leimattu esimerkiksi homot mutta sehän ei nyt yllätä taaskaan ketään. Anonyymi kirjoitti:
Vaan aina kun sattuu jotakin ikävää ja ihmisiä kuolee joukoittain toitottavat laitalahkolaiset jostakin Jumalan varoituksesta tai kostosta...
Näin tämän koronankin suhteen on ollut. Syyllisiksi on leimattu esimerkiksi homot mutta sehän ei nyt yllätä taaskaan ketään.Kiitos kommentistasi. Jossain määräin "laitalahkolaisten" ajattelu on ymmärrettävää, koska Vanhassa Testamentissa Jumala kuritti esim. Egyptiä luonnonilmiöillä ja niissä kuoli paljon ihmisiä. Itse en mielelläni ala spekuloimaan onko jokin hurrikaani tai tsunami Jumalan varoitus tai kosto, vaikka samalla en kuitenkaan halua sulkea kokonaan pois sellaisen mahdollisuutta. Eihän näistä tiedä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaan aina kun sattuu jotakin ikävää ja ihmisiä kuolee joukoittain toitottavat laitalahkolaiset jostakin Jumalan varoituksesta tai kostosta...
Näin tämän koronankin suhteen on ollut. Syyllisiksi on leimattu esimerkiksi homot mutta sehän ei nyt yllätä taaskaan ketään.Kyllä homoseksuaalisuden suosio on yksi syy siihen, että kansakuntaamme tullaan ankarasti rankaisemaa.
Homous on yksi niistä saastaisista synneistä, jotka estävät taivaaseen pääsyn.
Korona ym. Taudit, talouskriisit, islamistiterroristit ja veväjän laajenemisyritkset ovat mutama suuri todellinen uhka, jotka saattavat seurata kansamme kapinaa Luojan antamia luonnonlakeja vastaan. - Anonyymi
Yksi.uskis kirjoitti:
Kiitos kommentistasi. Jossain määräin "laitalahkolaisten" ajattelu on ymmärrettävää, koska Vanhassa Testamentissa Jumala kuritti esim. Egyptiä luonnonilmiöillä ja niissä kuoli paljon ihmisiä. Itse en mielelläni ala spekuloimaan onko jokin hurrikaani tai tsunami Jumalan varoitus tai kosto, vaikka samalla en kuitenkaan halua sulkea kokonaan pois sellaisen mahdollisuutta. Eihän näistä tiedä.
Mitään ei tapahdu sattumalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitään ei tapahdu sattumalta.
Luterilaisuudessa homoseksuaalisuus on luonnollista ja hyvää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä homoseksuaalisuden suosio on yksi syy siihen, että kansakuntaamme tullaan ankarasti rankaisemaa.
Homous on yksi niistä saastaisista synneistä, jotka estävät taivaaseen pääsyn.
Korona ym. Taudit, talouskriisit, islamistiterroristit ja veväjän laajenemisyritkset ovat mutama suuri todellinen uhka, jotka saattavat seurata kansamme kapinaa Luojan antamia luonnonlakeja vastaan."Kyllä homoseksuaalisuden suosio on yksi syy siihen, että kansakuntaamme tullaan ankarasti rankaisemaa."
No jos vähänkin ymmärtää ottaa huomioon Sodoman varoitukset niin Suomen kohtalo on lievästi sanoen aivan kauhea.
Luterilaisuus kuten koko virheellisesti kristinuskona pidetty oppijärjestelmä on täynnä, jopa perustuu, YHDEN Jumalan kieltämiä kauhistuksia.
- Anonyymi
Koko maailmassa kristinuskon Pyhä Raamattu on ainoa ja vanhin kirja, jonka ilmoitamat asiat ovat yli 90% tarkkaan toteutuneet ja loput ovat toteutumassa.
Tämän hetkinen tilannekin on Raamatussa ilmoitettu moneen kertaan.
Elämme nyt tämäm aikakauden loppua, jonka jälkeen alkaa 7 vouden antikristillinen aika, jonka jälkee 1000 v. Rauhan aika. Vasta näiden jälkeen aika ja fyysinen maailma loppuu ja alkaa ikuisuus.
Lähi-idässä tulee kohta suuri kahahha tai sota. Siten tulee rauha jonka pettää Venäjä monone liittolaisineen ja hyökkaa kesken rauhaa Israeliin.
On suuri mahdollisuus, että mainitujen tapahtumien aikana tai ennen, Venäjä yrittää ottaa haltuunsa pieniä maita.
- Anonyymi
Ei rankaise, ellet niin tahdo. Jumala katsos on vain omassa pienessä mielessäsi ja se on jokaisella ihan oma. Sitä voit ohjata ihan oman tahtosi mukaan, aivan kuin nukella leikkisit.
- Anonyymi
Vielä vähän aikaa pilkkaatte.
Kukaan ei viime vuonnakaan uskonut, että nyt käytetään maskeja. Mutta tämä on nyt vasta alkua sille mitä kohta tulee tapahtumaan.
Ihmiset tulevat menehtymään siihen pelkoon, mitä tulee tapahtumaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vielä vähän aikaa pilkkaatte.
Kukaan ei viime vuonnakaan uskonut, että nyt käytetään maskeja. Mutta tämä on nyt vasta alkua sille mitä kohta tulee tapahtumaan.
Ihmiset tulevat menehtymään siihen pelkoon, mitä tulee tapahtumaan.Kaikki ihmiset menehtyy, kerran ja lopullisesti. Paras hyväksyä tosiasiat.
Vittumainen sadistijumala mielestäsi siis lähetti koronan eikä kiinalaiset. Ok. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki ihmiset menehtyy, kerran ja lopullisesti. Paras hyväksyä tosiasiat.
Vittumainen sadistijumala mielestäsi siis lähetti koronan eikä kiinalaiset. Ok.Oli Jumalan sallimus, että tuon wuhanilaisen labran työntekijät olivat niin huolimattomia kokeillessaan korona-viruksen tehoja.
- Anonyymi
Noitavainojako povaat🤨
- Anonyymi
Jumala rankaisee kuolemantuomiolla jokaista jolle Jumalan tahto (kts. rakkauden kaksoiskäskyn ensimmäinen käsky!!!) ei kelvannutkaan, vaan halusi lähteä liberaalien teologien tulkinnan tielle.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593