Katsoin keskustelun TV:ssä tänään ja kauhistuin siitä, että onko pääministeri Sanna Marinilla mielenterveysongelmia. Ei terve ihiminen keskustele sillä tavalla kun hän esiintyi eduskunnassa. Harmi kun lahjakas ihminen ei opi keskustelemaan tavalla, jota Suomen pääministeriltä voisi olettaa ja toivoa.
Välikysymyskeskustelu eduskunnassa keskiviikkona,
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suomessa elää 3 000 sukuelinten silpomisvaarassa olevaa tyttöä - lakivaliokunta vaatii silpomista yksiselitteisen rangaistavaksi
Tänään klo 14:00
Maahanmuutto on tuonut Suomeen uuden rikostyypin. Lakivaliokunta vaatii, että hallitus puuttuu siihen nopeasti muuttamalla rikoslakia.
Globalisaatio ei saa tarkoittaa ettei yhtään kunnioiteta maiden omaa kulttuuria.
Maassa maan tavalla. Kyllä ihminen on sen verran älykäs eläin, että oppii uudet säännöt jos haluaa.
Petteri orpolla näyttää olevan suuria ongelmia sopeutua olemaan oppositiossa. Maassa on tämmöinen hätätila Koronan vuoksi ja kokoomus huutaa pää punaisena ja haukkuu kaikkea mitä hallitus tekee. Eikö yhtään tule mieleen omat toimet viime hallituksessa. Ei näköjään edes osata hävetä. Kokoomuksen saavutukset viime vuosina ovat täysi nolla joten suu suppuun Petteri.
Petteri Orpon on seura tehnyt kaltaisekseen.
Sillä on alkanut olla persujen retoriikka.
Orpo syyttää ja jankkaa velanotosta.
Haho maahanmuutosta.
Ei mitään rakentavaa.
Muutama kuukausi sitten Orpo kannatti velanottoa,
että saadaan pidettyä pyörimässä.
Nyt se on kääntänyt takkinsa.
Helppo kääntää kun ei vastuuta ottaa.
Hallitus on varmaankin asettanut VVM:n työryhmät pohtimaan
mikä olisi kivuttomin velanmaksutapa.
Marin oli erinomaisen selkeä taaskin.
Ei hänkään ole Jumala, aina täydellinen.
Oppositio on kaukana siitä.
Kukkpoika Orpolla on pasmat ihan sekaisin.
Sillä on hätä. Lepomäki hengittää niskaan.
Marin kuvittelee, että Trumpin tyyli tehoaa myös Suomessa ja ehkä hän onkin oikeassa, päätellen demareiden suosionosoituksista.