Mitä pelkäät?

Mulla itselläni on hammalääkäri pelko!
391180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

VAIKKA MATKALLA HELSINGISTÄ PORIIN.SITÄ ETTÄ NARKKARI TULEE JA ISKEE PUUKOLLA SELKÄÄN.SITÄ ETTÄ JOS JOSKUS ON NAIMISISSA JA LAPSIA < JA VAIKKA VAIMO JA LAPSET KOTONA ETTEI NARKKARI TUU JA AMMU HENGILTÄ..

Äänestä
  • ON MULLA NIITÄ MONIA PELKOJA SIIS.ESIM SITÄ ETTÄ JOS VAIKKA JOUTUISIN MIELISAIRAALAAN

    Äänestä

  • man-legally kirjoitti:

    ON MULLA NIITÄ MONIA PELKOJA SIIS.ESIM SITÄ ETTÄ JOS VAIKKA JOUTUISIN MIELISAIRAALAAN

    pelkään menettää jonkun läheisen

    Äänestä

Ampiaisia. :(

Ja korkeita paikkoja. Hui!

Siinä oli ne fobiat. Yleisiä pelkoja löytyy myös jonkin verran, kuten se, ettei tulevaisuus menekään putkeen...

Pelkääminen on kyl ihan syvältä. Mut minkäs sille mahtaa... *huokaus*

Äänestä

Mä pelkään ukkosta (etenki ku se tulee päälle, pistorasioista tulee tulta, kolajaa lujaa, salamat välkkyy "miljoonasti", kamalan hiljaasta ennen ukkosen ilmaa...)
Lisäksi pelkään pimeetä
Noi oli suurimmat pelot, ja vähä lievemmät pelot on:
koirat
jos kävelyllä tulee karhu vastaan niin mitä teen (on nähty karhun jälkiä sielä missä käyn kävelyllä)

Äänestä

Ampiaisia.. Nyt jo on pelko perseessä, kun alkaa tulla lämpimät ilmat. Ja kun tämä ei ole enää normaalia pelkäämistä, vaan en kesällä oikeasti ole ulkona kuin sen pakollisen. Mökilläkin nyhjötän vaan sisällä lukemassa, ja pelkään, että ikkunasta tulee amppari sisään. Pitäis varmaan mennä siedätyshoitoon..

Äänestä
  • pelkään minäkin ja syystä...oon allerginen, hengenlähtö lähellä. Onneksi on EPI-PEN mukana!

    Äänestä

  • venuslainen kirjoitti:

    pelkään minäkin ja syystä...oon allerginen, hengenlähtö lähellä. Onneksi on EPI-PEN mukana!

    HÄMÄHÄKKEJÄ!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • yäk kirjoitti:

    HÄMÄHÄKKEJÄ!!!!!!!!!!!!!!

    SITÄ MÄ JUST KAMMOAAN OLISI KIVA PANNA JONKUN NAISEN KANSSA HYNTTYYT YHTEEN

    Äänestä

hämähäkkejä ja hammaslääkärii....en tiiä miks ku ei oo edes mitään tapahtunu...

Äänestä

...pimeetä! siis ihan pilkkopimeetä kun ei nää eteensä ollenkaan eikä tiä mihin on menossa,no..onneks tulee kesä ja on yölläkin tarpeeksi valoisaa,ja ohan nytkin jo tosi valoisaa:)
Jipii!!

Äänestä

Pelkään seinälukkeja. Niitä pitkäjalkaisia, jotka eivät kudo verkkoja ja tuntuvat ihan v*ttuillakseen viihtyvän talomme seinillä. Viehättäviä, mutta tajuttoman pelottavia olentoja.

Äänestä

Äitini sanoi aikoinaan ettei kannata pelätä muuta kuin, "pimmeessä paskkaan astumista". Eli siinäpä vastaus.

Äänestä

pelkään korkeita paikkoja niin paljon että mut vois tappaa viemällä kuudenteen kerrokseen ja laittaa kaiteelle istumaan. Kyllä siinä sydän pysähtyis.

Äänestä

Niin se vaan on ja menee...

Äänestä

sellaisia.

Äänestä

Pellet ovat aivan hirvittäviä.. En ole varma johtuuko tämä Kingin It-kirjoista jotka luin jo ala-asteella (aloitin Kingin lukemisen ekalla luokalla Ihmissudesta) tai niistä elokuvista, mutta oman muistini mukaan olen aina inhonnut pellejä.

Pikkusiskollani oli sellainen karmiva t-paita ala-asteella, joka oli muuten musta, mutta rinnassa oli painettu kuva puolivarjoisasta nurkasta missä lojui hylätty pelle pää nojaten vasten rintakehää. Vaikka se oli pelkkä kuva, se aiheutti minulle aivan hirvittäviä painajaisia, että yhtäkkiä tämä hylätty pelle nostaa päänsä ja katsoo minua murhankiilto silmissään.

Minulla oli myös sellainen pikkuinen pelle, jonka vartalo oli kuin hernepussi, ja pidin sitä laatikossa ja joka ilta kiilasin tavan mukaan laatikon tuolilla kiinni, mutta "kuulin" öisin kun se yritti raapia ulos, ja lopulta vein sen kerran päivällä ulos ja porasin sen isän porakoneella ihan muusiksi.. =D

Mutten usko että pääsen koskaan pellepelkoni yli, vaikka olen jo aikuinen. Ne vain ovat niin inhottavia. Kamalaa kun lapset kasvavat ja leikkivät niiden keskuudessa.

Äänestä
  • NARKKAREITA EN USKO EDES EKAN BATMAN ELOKUVAN JOKERI-HAHMOON.

    Äänestä

ovat kaksi eri asiaa... itse pelkään kaikenlaisia mahdollisia luonnonkatastrofeja ja inhoan lentämistä.

Äänestä
  • jA ETTÄ NÄEN JONKUN RIKKAAN PARISKUNNAN MURHAN

    Äänestä

  • man-legally kirjoitti:

    jA ETTÄ NÄEN JONKUN RIKKAAN PARISKUNNAN MURHAN

    kuolemaa!!!

    Äänestä

  • man-legally kirjoitti:

    jA ETTÄ NÄEN JONKUN RIKKAAN PARISKUNNAN MURHAN

    joskus joka osaisi pelätä.

    Äänestä

Mäkin pelkään hammaslääkäriä ja lääkäreitä (ja niitten piikkejä) yli kaiken!

Äänestä

Olisi saada sukupuolitauti, huh!

Äänestä

suurta kirurgista toimenpidettä pelkään....

Äänestä

Hammaslääkäriä, pimeää, yksin jäämistä, hiljaisuutta, ahtautta, korkeaa suljettuja paikkoja, pelkään ettei minua hyväksytä, pelkään että musta tulee vanha piika.

Äänestä

sitä pelkään....elämää itseään!

Äänestä

Salaisuuksien paljatumista...huh

Äänestä

Viimeistä tuomioita...että joutuu helvettiin!

Äänestä

Mää pelkään ihan jumalattomasti hampilääkäriä, oksentamista, hämähäkkejä, korkeita paikkoja ja pimeää.. Ei oo helppoo tän pienen elämä ei..

Äänestä

saan keskenmenon tai lapsi on syntyessään vakavasti sairas!

Äänestä

yhdyntääni tytön kanssa!

Äänestä

pelkään kaikenmaailman tauteja...tappavia sellaisia...lintuinfulenssaa yms.

Äänestä

Pelkään aamuisin kun herään selälläni ja mulkku seisoo kusilastissa että jos se kaatuu päälle.

Äänestä

ukkosta... ihan hullun lailla....

Äänestä

mullakin, eli pelkään hammaslääkärissä käyntiä. Oli kerrankin ihan hirveä kipu hampaassa ja yritin vaan sinnitellä ilman lääkäriin menoa..Lopulta oli pakko, kun alkoi puoli päätä olla tunnottomana :(

Kaikkia hämähäkkejä yms. rotikoita inhoan ja pelkään myös. Jos nään hämiksen, tuntuu pitkään että mulla on joka paikassa niitä ja kiljun hirveästi..

Äänestä

pelkään, että joudun työttömäksi :(

Äänestä
  • OLISI KIVAA KUN OIS TÖITÄ

    Äänestä

Pelkään käärmeitä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


venuslainen kirjoitti:

Mulla itselläni on hammalääkäri pelko!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu