venäjä lopettaa raakapuun viennin

ulkomaille,mistä suomi saapi korvaavan määrän raakapuuta,tämä on suoraa pakotetta suomeakohtaan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paras uutinen pitkäänaikaan.Eiköhän metsänomistajat nyt ala saamaan puullekin oikean hinnan. Suomalaisten metsänomistajien kustannuksella sieltä on tuotu puuta. Kiitos Putin.

Äänestä

Mites sitten käy kun Putini myykin halvalla lautaa ja lankkua suomeen? Kauppa vetää kyllä välistä paremmalla katteella kun on niin haastava tilanne. Joutaako lopulta tukit biokattilaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ulkomaille,mistä suomi saapi korvaavan määrän raakapuuta,tämä on suoraa pakotetta suomeakohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu