Kyselytunti

Mitä järkee koko hommassa. Kysymyksiin vastataan asian vierestä. Esim. Ohisalo taas puhuu ihan eri asiasta mitä kysyttiin, eli vesittää koko kysymyksen. Pelkkää ajanhukkaa koko show!
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kallispalkkaiset puhuu lööperiä eduskunnassa .
Itte ja moni tuttava katsoo viihde-ohjelmana kyselytunteja.
Ja se toiminta huvittaa ja sitten säälittää myös.

Äänestä

Viikon hupiohjelma Hallituksen Kyselytunti. Ohisalo vastaa yleisellä tasolla ja kiertää todelliset vaikutukset yhteiskuntaan. Voisi pikkuisen jalkautua vaikkapa Itäkeskukseen tai Varissuolle tai Vuosaareen katselemaan miltä katukuva näyttää. Kun itse kulkee valtion kyydillä tai taksilla sekä asuu hienostoalueella ei niin kauheasti tarvitse henkilökohtaisesti välittää.

Äänestä

Pitäisi kyllä olla ministeritasolla senverran asiallisuutta että vastaisi tosiaan edes kysyttyyn kysymykseen eikä yrittäisi vääntää väkisin asian vieresta asioita päälaelleen , missä on moraalinen vastuu edes kertoa totuutta asioista kansan tietoon.

Äänestä
  • Vihervassurisuvakeilla ei ole moraalia, heillä on vain tuhoavan sairas ideologia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vihervassurisuvakeilla ei ole moraalia, heillä on vain tuhoavan sairas ideologia.

    Totta. Siksi niillä ei ole mitään uskottavuutta meidän silmissä jotka toivomme hallituksen kaatuvan.

    Äänestä

Kyllä todella ihmettelen noita hallituksen vastauksia. Ministerit tuntuvat olevan hirveän kiukkuisia opposition kysymyksistä ja Rinne lättää kiukkuisena mikin kiinni, jos hiukan ylittää kysymysajan. Mikäs nyt niin mättää.

Äänestä

Miksi sisäministerittärellä on rasistien ihonväri?

Äänestä

Vanhasen vakiovastaus: tämä ei lue hallitusohjelmassa. Ohisalon vakio: kiitos kysymyksestä, kansainväliset sopparit ja pitkä ulkoraja. Näitä toistellaan kerta toisensa perään, kätevää. Pääministeri ei edes suvaitse saapua paikalle kiukuttelemaan.

Äänestä

Miten tyhmänä tuo vihreä yli-ihminen Ohisalo pitää kyselytunnin katsojia? Vastasi yhteen kysymykseen mm täällä Maailman Menoa-palstalla käytetyllä yleisellä vitsillä siitä, miten persut päästi maahan 35 000 turvista vuodessa ja nykyinen vihervasemmistohallitus on päästänyt tänä vuonna vain parisataa. Lapsellinen vastaus, totesi Halla-ahokin.

Äänestä

Saarikkokin oli lähes "hyökkäävä"...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä järkee koko hommassa. Kysymyksiin vastataan asian vierestä. Esim. Ohisalo taas puhuu ihan eri asiasta mitä kysyttiin, eli vesittää koko kysymyksen. Pelkkää ajanhukkaa koko show!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu