Mitä maksaa olut nykyään ???
Noin 30 vuoteen en ole juonut joten en tiedä.
Köyhän ei kannata tuhlata rahoja alkoholiin/tupakkaan.
Noin 30 vuoteen en ole juonut joten en tiedä.
Köyhän ei kannata tuhlata rahoja alkoholiin/tupakkaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Köyhät.Kertokaa nyt mikä parasta olutta?
Se litran tölkki on varmaan 62 markkaa. Jotenki semmonen tuntu. En oo varma. Muistan et joku tuttu kerran osti ja siit on aikaa niin mennonen hinta.
Edellisen hallituksen aikana sai 24 tölkin laatikon 24 eurolla. Nykyinen hallitus kiristi alkoholiverotusta, joten 24 eurolla saa enää sen 18 tölkin laatikon.
Marinin hallitus vei siis meiltä jokaiselta 6 tölkkiä olutta , se on sosialisointia .
Latviasta saa olutta 24 pack maksaa 9€ ja vahvempi olut maksaa 13€ se 24 pack. Jos tuo kerralla pakettiautolla isomman satsin, niin on halpaa. Paluumatkalla ostaa Tallinnasta Sauelta vielä pari ruumisarkkua tuliaisiksi, niin on niin halpa reissu, ettei halvempaa olutta saa mistään.
Kotona valmistetun uuteoluen hinta riippuu uutteen valinnasta ja halutun vahvuuden vaatimasta sokerimäärästä.
Meidän markettihinnoista minulla ei ole tietoa.
Köyhän työttömän tuloksettomilla työnhakureisuilla Espanjassa esimerkiksi San Miquel maksaa 0,40€ ja halvin hollantilainen keppana 0,18€.
Korona on nyt tukkinut tämän kanavan.
Kaverillani on kuormurin ammattikortti ja yhteyksiä kuljetusfirmaan joten hän onnistuu soluttautumaan kakkoskuljettajaksi Kaakkois-Espajaan, Almeriaan liikennöivään yritykseen mutta tämäkin kanava on nyt tältä firmalta tukossa.
Köyhät.Lopettakaa heti kelan tukirahjojen käyttö alkoholiin.
4,3%+olut.24-pack.23,50€.(0,98€/tölkki).