Onko muita kuntia tai kaupunki joihin koronatartunnat eivät ole iskeneet maakunas?
Kauhava on säästynyt koronalta
Anonyymi
14825
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kauhavan lisäksi on Lapua. Alajärvi, Kuortane. Lappajärvi .On varmaan muitakin paikkakuntia, joihin pandemia ole iskenyt .
Mutta kanta-Kauhavalla on humeongelma. Siihen ei ole lääkettä.
Myös yläkoululla ja lukiossa ko. ongelma on. Eikä se ole vitsi.
Korona tarttuu huumehimo ei. Mutta molemmat tappaa
Olettekos varmoja jos ei ole vaan käyty testeissä..?
Viime keväänä ensimmäisten joukossa Etelä-Pohjanmaalla, koronaan sairastunut tuli juuri Kauhavalta! Hyvin osattiin pitää salassa vaikka tietyissä paikoissa karanteeneja olikin. Hyvä ettei päässyt leviämään. Tuli Itävallan tuliaisena.
Eli vastuullisesti toimittu, kun oltiin karanteenissa eikä levitetty koronaa.
Ei Kauhava oo säästynyt koronalta keväällä oli ensimmäinen ja nyt on monta asioista ei vain kerrota en tiedä miksi puskaradio on paras tiedon levittäjä
Miksi jauhat sontaa?
Puskaradiot ovat hyvin epäluotettavia.
Kauhavalla oli keväällä useampi tapaus. Mutta toimivat tosiaan vastuullisesti, eivätkä levittäneet tautia.
Nyt on Kauhavallaki. Latosaares ovat hipatelleet:(
Tuskin on kyse siitä etteikö koronaa Kauhavalla olisi.. tartunnoista ei vaan saa puhua eikä altistumisista anneta tietoa.
Näinhän se on.
Monikaan ei edes mene koronatesteihin vaikka syytä olis. Liian kallista ja vaivalloosta lähtiä taksilla testeihin ja tk maksu päälle. Ei lokakuussa enää kannata tk maksua maksaa
Kauhava on säästynyt koronalta sen takia kun suunta tästä kaupunki pahasesta on vain poispäin