Jeesus on pidätettynä venäjällä ja täällä ei reagoida siihen millään tavalla.
Aika outoa
Anonyymi
470
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meinaakohan ne tappaa sen?
Venäjän erikoisjoukot pidättivät uudesti syntyneeksi Jeesukseksi julistautuneen kulttijohtajan Siperiassa https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006644587.html
No ei se ole ainoa Jeesus. Australiassakin on ollut jo vuodesta 2007 yksi Alan John Miller joka väittää olevansa Jeesus.
Ja niitä hörhöjä on varmaan muitakin.
Tässä on hyvä muistaa Jeesuksen (sen alkuperäisen) sanat Matteuksen evankeliumin luvusta 24, jakeista 23-25:
»Jos joku silloin sanoo teille: ’Täällä on Messias’, tai: ’Messias on tuolla’, älkää uskoko. Sillä vääriä messiaita ja vääriä profeettoja ilmaantuu, ja he tekevät suuria tunnustekoja ja ihmeitä, niin että he johtavat, jos mahdollista, valitutkin harhaan. Tämän minä olen teille nyt ennalta ilmoittanut.
Edelliseen liittyen.Eräiden laskujen mukaan jo yli sata Jeesusta on ilmaantunut ympäri maailmaa ja saanut porukkaa mukaan
Se ainoa oikea Jeesus varoitti tästä jo 2000v sitten ja asia lukee raamatun lehdillä eli taas yksi osuma raamatun Totuudesta ja nyt käynnissä olevasta lopunajasta kun tämä järjestelmä loppuu eli saatanan ohjaama .
Oliko alkuperäisen idean keksijä ja muut voisi seurata sitä ristille 🤣
Mutta nykyaikana ei hulluja tuomita kuolemaan.