Nuori älykkö ei tiennyt koppelon

olevan naarasmetso Miljonäärissä. Tuon muistin mutta itse en olisi tietänyt esim. riekon toiseksi nimeksi metsäkanaa.
Mutta enpä nuori enkä älykkö olekaan :).
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

En enää viitsi katsella tuota ohjelmaa kun oikein harmittaa että onko ihmiset todellakin noin tyhmiä. Tai sitten kysymykset tekee joku eläkeikäinen joka ei edes tunne nykyelämää joista tehtyihin kysymyksiin tuollaiset älyköt vastais helposti.

Äänestä
  • Mutta siinähän onkin ideana, että kysymysalueet heittelehtivät rajusti, jottei joku pystyisi oman erikoisosaamisensa avulla nappaamaan liian helposti päävoittoa?

    Saatetaan kysyä Teletappien nimiä eläkeikäiseltä....:)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta siinähän onkin ideana, että kysymysalueet heittelehtivät rajusti, jottei joku pystyisi oman erikoisosaamisensa avulla nappaamaan liian helposti päävoittoa?

    Saatetaan kysyä Teletappien nimiä eläkeikäiseltä....:)

    Teletapit ovat, Tavio, Jussi,Oodini,Purra

    Äänestä

Paavo Noponen olisi tiennyt varmasti ettei koppeloa sanota riekoksi.

Äänestä
  • Niin minäkin, mutta minä olenkin vanha älykkö.

    Äänestä

Mikä on metsäsian toinen nimi?

Äänestä

no sittä ei ole ollu koppeloa koskaan kainalossa

Äänestä

Mikä on kenttäsian toinen nimitys.

Äänestä

Twittereistä ja TikTokeista ei yleissivistystä löydy, kansa tyhmistyy sukupolvi sukupolvelta.

Äänestä

Minkäs järven jäällä se Lalli taas tapettiinkaan...

Äänestä

Eipä tuollaista voi oikein päätellä, jos ei tiedä riekosta eikä koppelosta mitään. Ainoastaan siinä tapauksessa, että tietää kolme muuta kohtaa vääriksi, voi turvautua älyynsä.

Äänestä

Ei siinä tiedon puutteessa mitään hävettävää ole, vaan siinä, kun ei osaa käyttää niitä apukeinoja oikeassa kohdassa. Jos menee arvaamaan sellaisessa kohdassa, jossa on vielä oljenkorsia käyttämättä, niin tyhmältähän se tuntuu.

Äänestä
  • Aivan...silta on sitä varten, että pääsee yli.

    Äänestä

Alun helpoilla kysymyksillä hämätään. Itseluottamus nousee ja aletaan arvailemaan ja hupsista, pudotus tuli.

Äänestä

Mikä on kanan puolison nimi?

Äänestä
  • Fasaanipa hyvinkin ja haluaa miljönääriksi!

    Äänestä

Nippelitiedolla ei ole mitään tekemistä älyn kanssa. Nuorella älyköllä on ollut parempaa tekemistä kuin koppeloiden pohtiminen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olevan naarasmetso Miljonäärissä. Tuon muistin mutta itse en olisi tietänyt esim. riekon toiseksi nimeksi metsäkanaa.
Mutta enpä nuori enkä älykkö olekaan :).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu