IsoBoob - Merinovilla!

Toisen kerroksen karjatasanteella, viimeistä edellisenä viikonloppuna. Et mahtunut tavarahissiin - hyppäsit alas. Löydät minut privana samalta paikalta.

Tiedotteet olivat tässä ja sitten hengellisiin ilmoituksiin.

John Kellogg. John Kellogg kärsi potenssista. Kerran hänen potenssinsa oli hälyyttävän korkealla ja ambulanssi hälyytettiin. Sairaalassa nurse kokeili käsin hanen potenssinsa ja hänet siirrettiin välittömästi helikopterilla tyksiin. John selvisi tästä koettelemuksesta hengissä ja alkoi kehitellä itseparannusta tähän vaikeaan sairauteen. Hän kehitti Kellogg's Corn Flakesit ja myöhemmin Rice Crispiesit. Näitä syömällä potilaan potenssi pysyi aisoissa tai ainakin aisassa ja näihin suomalaisetkin ovat luottaneet jo sata vuotta. John oli myös johtotehtävissä Seitsemännen Päivän Kirkastuksen Jeesuksen Kristuksen Adventtikirkoss. Hän kannatti rodunjalostusta ja kasvissyöntiä, mutta jäi myöhemmin elämässään kiinni mustista lapsista ja joutui eroamaan kirkosta. Corn Flakesit piti nauttia alunperin ilman puudutusta, koska se oli rangaistus väärästä elämästä.

Poliisihallitus on kieltänyt murha- aseiden käytön poliisiasemilla. Moni murha on jäänyt selvittämättä, kun oikudenkäynnin jälkeen murha- asetta on käytetty esimerkiksi leipäveitsenä paikallisella poliisilaitoksella. DNA on kadonnut ja se olisvoitu nykyteksiikalla selvittää. Tämä vain aasinsiltana Puukko- Mäkiin:
https://www.youtube.com/watch?v=dXf5NKU_Kgg&t=84s

3

291

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen tälläinen perusjamppa. Elän peruspäivärahalla ja saan perusturvan minimiosan. Musiikissa suosikkini on nuoruudesta asti ollut Maukka Perusjätkä. Olen aina äänestänyt Perussuomalaisia.Minä olen vaatinut perustuslakiin perustavaa muutosta, jotta YK:n peruskirjaa ihmisoikeuksista voitaisiin todella noudattaa. Perusteenani on perustuslakivaliokunan nykyinen, poukkoileva suhtautuminen perusasioihin. Koulutuspohjani on peruskoulu. Talo, jossa asun vuokralla on rakennettu peruskallion päälle. Perusolemukseni on synkkä ja perusoletukseni on, että kaikki menee perustavasti päin honkia. Harrastuksenani käyn katsomassa julkisten rakennusten peruskiven muurauksia. Haaveenani on vielä joskus käydä Perus!

      • Anonyymi

        Aikosin mettä kattooh verontulia Sodankylään kun siellä ihan jostain erityisistä syistä saa uskomattoman hyvät unet.
        Posti toi tänään yli 2000€ lisäveroklapun. Niettä siehen meni se Lapinmaan hinku.

        Merinovillajutuista sain varmuuden siitä, että presidentti Tramp ainakin myöhemmällä iällään alkaa saarnaamaan koronatautia vastaan. Tähän näkyyn vaikutti ehkä itätaivaan Mars tähden kuumanoloiset silmäniskut.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Aikosin mettä kattooh verontulia Sodankylään kun siellä ihan jostain erityisistä syistä saa uskomattoman hyvät unet.
        Posti toi tänään yli 2000€ lisäveroklapun. Niettä siehen meni se Lapinmaan hinku.

        Merinovillajutuista sain varmuuden siitä, että presidentti Tramp ainakin myöhemmällä iällään alkaa saarnaamaan koronatautia vastaan. Tähän näkyyn vaikutti ehkä itätaivaan Mars tähden kuumanoloiset silmäniskut.

        Lähetin Trumpille merinovillasta tehdyn maskin. Postin pakettiseurannan mukaan se seilaa edelleenkin edestakasin Helsingin ja Kirkkonummen välillä. Laitoin sen menemään jo kaksi kuukautta sitten. Hienoa, että edes sinulle posti kulkee.

        Tunnen yhden koronalingon, jonka ilmaantuvuusluku oli yli 100 ja kun hän alkoi käyttämään tuota maskia, se putosi nollaan! Merinovilla on antibakteerinen eli se tappaa kaikki pöpöt, paitsi ne hyödylliset.

        Älä huoli veikkonen, jos et pääse pohjoseen revontulija katsomaan. Virvatulet ovat vielä päräyttävämpi ilmestys ja niitä esiintyy milloin missäkin. Asumattomilla seuduilla, yleensä aamuhämärissä. Virvatulen näkeminen on parempaa kuin kuolemanrajakokemus. Voit vaikka hämärässä metsässä laulella näin:

        "Sulle laulan neiti, kesäheinä,
        sydämeni suuri hiljaisuus,
        uskontoni, soipa säveleinä,
        tammenlehvä-seppel vehryt, uus.
        En ma enää aja virvatulta,
        onpa kädessäni onnen kulta;
        pienentyy mun ympär' elon piiri;
        aika seisoo, nukkuu tuuliviiri;
        edessäni hämäräinen tie
        tuntemattomahan tupaan vie."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      175
      1471
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      41
      1049
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      735
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      670
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      650
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      643
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      642
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    10. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      587
    Aihe