Ohisalon akalla a-studiossa nahkakengät jalassa

varmaan eläin jolta on nahka otettu tuon ämmän kenkiin on sen varmaan ilolla luovuttanut kun kyseessä on tietysti Vihreiden arvojen mukaan lahdattu eläin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Krokotiilin nahkakengät näyttivät olevan.

Äänestä

Suomi on Ohisalon sanoin demokratia ja oikeusvaltio, jossa luonnonsuojelijakin saa tappaa eläimiä saadakseen hyvää ruokaa ja nahkakenkiä.

Äänestä

Kengät on tehty ympärileikattujen jutkupersujen esinahoista.

Äänestä

Perjantaina Sannikan haastattelussa ei vastannut yhtenkään kysymykseen, nyt yhteen.

Teflon

Äänestä

Joo, eihän se vihreiden eliittiä koske , mutta muut kadulle istumaan ,,, maailma pelastuu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

varmaan eläin jolta on nahka otettu tuon ämmän kenkiin on sen varmaan ilolla luovuttanut kun kyseessä on tietysti Vihreiden arvojen mukaan lahdattu eläin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu