Viimeinen pisara oli siinä, kun hän väittelyssä vetosi äärioikeistolaiseen järjestöön ja kehotti heitä olemaan valmiina. Siinä hän menetti miljoonia ääniä Bidenille. Sitä ei voi jälkikäteen enää peruuttaa tai muuttaa. Se oli viimeinen ja ratkaiseva pisara.
Trump häviää vaalit
Anonyymi
1070
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toivottavasti häviää, mutta mitään varmaan ei voi vielä ennustaa, kun nyt katsotaan pysyykö molemmat ehdokkaat edes hengissä vaalipäivään asti.
Trumppikin jo rehentelee, kun pääsi pois sairaalasta, mutta taudissa voi häenkin kohdalla tulla käänne pahempaan. Toivottavsti näin ei kuitenkaan kävisi ja molemmat ehdokkaat olisivat pystyssä vaalipäivänä.
Hehheh!? Viimeinen lauseesi oli tekopyhyyden huippu. Toivot Trumpille pahaa sairautta tai jopa kuolemaa, jotta seniili Biden pääsisi presidentiksi. ;-)
En nyt erikoisemmin toivo mitään pahaa kenellekään, mutta presidenttinä Trump on vaarallinen ja arvaamaton. eli myös heikko. Toivon, että hänestä ei tule presidenttiä. Yleissivistyksessäkin on puutteita, kuten mm. omituisia koronalääke suosituksia. Monet ovat seurailleet niitä ja kuolleet. Kyllä siinä valta olisi kuin kissan hännän nokassa. Mitä tahansa voisi sattua ja sattuukin.
Kiitos sinulle, että TAAS voin paljastaa vasurimedian valehtelun tekemättä omaa avausta!
Nimittäin Proud Boys- järjestö ei ole edes kovin oikeistolainen, saatikka äärisellainen. Sen eräs edustaja kertoi julkisuuteen, että PB on monissa asioissa vasempaan kalellaan!
Eikä PB ole valkoisen ylivallan kannattaja, kuten vasurimedia valehtelee. Sen johtajana on tummaihoinen kuubalaistaustainen mies! Mukana on mustia jäšeniäkin.
Trump ei tunne tarkemmin järjestöä, kuten hän sanoi. Kuitenkin hän tuomitsi myös sen, kun media tivasi kantaa valkoisen ylivaltaa kannattaviin tahoihin.
Trump pelasi siis vain varman päälle, jotta sai vasurien loputtomat valheelliset syytökset loppumaan. Mutta ei näköjään mikään auta teidän vasurien kanssa...
Vaikuttaa siltä, että tuo kirjoitus ei pidä paikkaansa. Monet vaikutusvaltaiset tahot siellä ovat todenneet, että järjestö on äärijärjestö ja mm. monet republikaanisenaattorit ovat vaatineet, että tuosta lausunnosta on sanouduttava irti ja se pitää korjata, mutta taitaa olla myöhäistä. Vahinko on jo tapahtunut. Jälkiselittely ei enää auta.
Tarkoitat kait "vaikutusvaltaisilla tahoilla" vasuritahoja? ;-)
Trump on muuten JO vuosikymmeniä sitten irtisanoutunut aidoista rasistisista äärijärjestöistä! Ja on monesti tehnyt niin sen jälkeenkin.
MUTTA vasuridemareille ja heidän medialleen ei mikään vakuuttelu" jostain syystä" riitä?!
Eipä sinä tosiaan jälkiselittelyt auta...;-)
Suurin osa maailman ihmisistä odottaa Trumpin häviävän predientin vaalit ja häviävän sotkemasta maailman rauhaa. Uskomattoman hirviömäinen ihminen.
--- Nainen kertoo, että Trumpin valehtelu, syyttely ja pelottelu on saanut aikaan sen, että rasismi kukoistaa tällä hetkellä Yhdysvalloissa.
– Yhdessä asiassa presidentti on todella hyvä ja se on pelon, hämmennyksen sekä valehtelun hyödyntäminen voittaakseen. Ymmärrän sen. Mutta myös tunnen sen. ---
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/michelle-obama-avasi-sanaisen-arkkunsa-donald-trumpista-nyt-pesee-ja-kunnolla-jos-olisit-vanhempi-kuten-mina/7946008#gs.i4oltm
He olivat valmiina. FBI pidättänyt terrorismisyytteillä 13 äärioikeistoryhmän jäsentä. Suunnittelivat tekevänsä Michiganissa vallankaappauksen ja kidnappaavansa sekä teloittavansa kuvernöörin. Koska korona-rajoitukset ottivat päähän. Näitä käärmeitä Trump on hellinyt povellaan.
Trumpilla ei ole MITÄÄN yhteyttä tuohon sakkiin, vaikka sitä vasuritahot yrittävät tietysti väittää!
PALJON pahempi maanpetos on Obamagate, jota FBI on jo pitkään tutkinut. Eayergate on pikkujuttu sen rinnalla.
Tosin tuon valltavan rikoksen tutkinta laahaa? Sitä on Trumpkin ihmetellyt. Taitaa olla liian kuumaa kamaa ja koskea liian korkeita tahoja hallinnossa...